Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tereza H. stráví půl života ve vězení mezi výkaly: Pákistánský advokát promluvil o drsných podmínkách

Zdroj: archiv
+ Dalších 24 fotografií
Tereza H. (21) byla zadržena na pákistánském letišti, protože u ní celníci našli devět kilo heroinu. Momentálně se nachází ve čtrnáctidenní vazbě a čeká na soud. Pákistánský advokát nyní promluvil o tom, co mladou dívku pravděpodobně čeká a rozhodně to nejsou dobré vyhlídky. Podle jeho slov by Tereza mohla strávit ve vězení polovinu svého života. Trest smrti ji naštěstí mine.

Už nyní je jisté, že si jednadvacetiletá Tereza H. z Uherského Hradiště kompletně zničila život. I když se zatím neví, zda o devíti kilech heroinu věděla, nebo ne, krutý osud ji nejspíše nemine. Pro portál Blesk.cz se o případu Češky zadržené v Pákistánu rozmluvil pákistánský advokát a moc příznivé zprávy nemá.

„Trest smrti se tady za tyto delikty neukládá. Odhaduji ale, že ji odsoudí k 25 letům vězení," tvrdí. Tohle není ale pro dívku vůbec dobrá zpráva, protože v tomto případě by se dostala na svobodu ve svých šestačtyřiceti letech.

Další otázkou je, zda by v tak krutém vězení vůbec dokázala přežít. „Na jeden záchod je tu třeba dvacet lidí a nikdo tam neuklízí. Nemůžete si být rovněž jisti, že voda, kterou se myjete, neprošla záchodem,“ dodává.

Ve věznici panují opravdu otřesné nejenom hygienické podmínky, na které běžný Evropan na rozdíl od Pákistánců není zvyklý. „Pro Evropany je to tu zvlášť hrozné, Pákistánci jsou na těžké podmínky zvyklí," popisuje.

Tereza se sice na fotkách po zadržení usmívá, ale to ji nejspíše brzy přejde. Bude muset nasbírat dostatek fyzických a hlavně psychických sil, aby se se svým osudem dokázala vypořádat a přijmout ho.

Související články

Další články