Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Tereza H. se pokusila pláchnout z Pákistánu! Nyní se dostavila k Vrchnímu soudu

Tereza H. ještě v Pákistánu.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Pákistán

Tereza H. (25) byla v Pákistánu zatčena za pašování drog, ale již přes čtvrt roku je oficiálně na svobodě. I přesto se však stále nevrátila do Česka, celníci totiž zahájili další soud. Jak informoval Expres, Tereza se nyní dostavila k soudu, protože se před pár dny pokusila o nečekaný útěk ze země.

Češka Tereza H. se stále nachází v Pákistánu, ačkoliv zproštěna obvinění z pašování drog byla již v listopadu minulého roku. Z vězení odešla svobodně, ale její trápení tím nekončí.

Celníci ji zadrželi na letišti v Láhauru v lednu 2018. Našli u ní téměř devět kilogramů heroinu, ale Tereza uvedla, že neví, jak se do jejího kufru dostaly. Soud ji následně poslal na osm let a osm měsíců do pákistánského vězení Kot Lakhpat, po odvolacích soudech však byla v listopadu 2021 zproštěna viny.

Tereza požaduje vrácení pasu

Před více než čtvrt rokem sice byla soudem osvobozena, ale celníci se jen tak nevzdávají a požadují nové prošetření případu. Kromě toho se měla Tereza podle Expresu pokusit o nečekaný útěk z Pákistánu. „Tereza jela na letiště, tam jí ale nepovolili odcestovat zaměstnanci celní správy. V prohlášení u soudu Tereza uvedla, že jí celníci berou svobodu,“ prozradil Expresu muž, který případ bedlivě sleduje.

Po dlouhé době se Tereza objevila na veřejnosti. Byla spatřena ve čtvrtek před Vrchním soudem v Islámábádu, kde požádala o vystavení víza a vrácení cestovního pasu, které by jí umožnily návrat do vlasti. K soudu se dostavila společně s právníkem Saifen un Malúkem a zástupcem české ambasády. „Soud by měl rozhodnout do dvou týdnů,“ prozradil zdroj Expresu.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy