Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tereza H. může za pašování heroinu shnít v base na čtvrt století: Čech na Bermudách dostal 30 let

Tereza H. to nemá rozhodně jednoduché.
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 25 fotografií
špatné vyhlídky
Tereza H. (22) stále neví, jaký bude její další osud. Stále doufá, že ji nakonec z vězení v Pákistánu propustí a ona se bude moci vrátit zpátky do Česka za svojí rodinou. Ale šance na takový hladký průběh jsou opravdu mizivé. Čech, který pašoval heroin, byl na Bermudách odsouzen k 30 letům vězení. Je klidně možné, že Terezu potká podobný osud.

Čech byl v roce 2017 zadržen za pašování heroinu a nyní ho soud na Bermudách poslal na 30 let do vězení. O jeho případu informoval místní tisk. Čech před soudem ale několikrát zopakoval, že o drogách nic nevěděl a do země pašoval jen zlato a diamanty.

Devětačtyřicetiletý Čech Josef V. se na ostrovy pokusil propašovat 2,9 kilogramu heroinu. Josefa zadrželi na mezinárodním letišti na Bermudách. Informoval o tom web royalgazette.com. „Vypadal velmi věrohodně, mluvili jsme o umění, zlatě a diamantech. Věřil jsem mu a vydal jsem se na cestu. Chtěli, abych jim převezl zlato a diamanty z Johannesburgu," vypověděl Josef V. s tím, že neměl ani tušení, že pašuje drogy.

Údajní lidé mu měli říct, že toto je je to zcela legální a slibovali mu výstavu jeho uměleckých děl. Tohle není dobrá zpráva obzvlášť pro Terezu H., která se stále bez rozsudku nachází ve vazbě v Pákistánském vězení.

Tereza doufá, že by mohla být propuštěna z vězení a vrátí se do Česka za svojí rodinou. To je ale velmi nepravděpodobné. Nejspíše si bude muset odsedět několik let ve vězení. A je klidně možné, že dostane podobný trest jako Josef V. To jejímu psychickému zdraví jistě nepřilepší.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy