Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tereza H. je na svobodě: Pákistán opustí po téměř čtyřech letech!

Pašeračka Tereza H.
Zdroj: profimedia
rozsudek

Češka Tereza Hlůšková (25), kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byla dnes propuštěna z vězení v Pákistánu. České velvyslanectví jí nyní pomůže se zajištěním cesty zpět do České republiky. Na Twitteru o tom informovalo ministerstvo zahraničí. 

Na osvobození čekala Tereza Hlůšková téměř čtyři roky. Upřesnit informace ohledně návratu Hlůškové podle ní ministerstvo nemůže i s ohledem na výslovné přání rodiny, která si nepřeje informovat veřejnost o organizaci cesty z Pákistánu do České republiky. Ministerstvo o tom informovalo na Twitteru.

V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k osmi rokům a osmi měsícům vězení a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní "v rozporu s fakty" a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí před několika týdny podle jejího právníka dal za pravdu, byla zproštěna obžaloby.


Zadržovaná Češka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií (19,5 milionu Kč).


Související články

Další články