Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tereza Černochová o tanci i rozpadu tria Black Milk: Pochopila jsem, že jsem týmový hráč

Tanečný tréninky jsou prý masakr, dokonce si občas zapláče. Není však jediná z účastnic.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Zpěvačka Tereza Černochová (38) bude zářit v taneční soutěži StarDance, kde jí dělá partnera fešný Dominik Vodička (25). V rozhovoru pro eXtra.cz Tereza promluvila o náročných trénincích, kde občas slzy tečou proudem, také prozradila, z čeho má v soutěži největší strach, a zavzpomínala na kapelu Black Milk, ve které působila se zpěvačkami Terezou Kerndlovou a Helenou Zeťovou, nakonec se však kvůli neshodám skupina rozpadla. Od roku 2017 je členkou kapely Monkey Business.

Jak náročné tréninky StarDance nyní prožíváte? Očekávání a realita jsou často jiné...

Je to strašně težké. Je to fakt masakr a dřina, a to jsme teprve v té první fázi. Pak přijde druhá fáze, což bude ten jeden pokus a přímý přenos. O StarDance se mi i zdálo, dokonce o vypadávacím kole, jenže jsem vypadla jenom já a Dominik tam zůstal, což se mi nelíbilo (smích).

Jste spokojená s tanečním partnerem? Je na vás Dominik přísný?

Dominik je tvrďák, který se člověka snaží uvést do stádia, aby se zakousl a začal makat. Což si myslím, že je naprosto v pořádku. Také si myslím, že lidé, kteří jsou psychicky méně citliví, mají velkou výhodu.

Proč si to myslíte?

Když si to zkrátka člověk začne příliš brát, skolí vás to a předběhne, člověk se pak dostává do nějaké dekompenzace. Od toho tam jsou naštěstí ti profíci, kteří to korigují a hlídají ty hodnoty, aby byly tak, jak mají být,

Takže už byly i slzičky?

Ano, byly slzičky a jsem ráda, že to tak nemám sama. Už jsem se bavila i se svými kolegyňkami a ty mi přiznaly, že už se také rozplakaly.

Je něco, čeho se během působení ve StarDance obáváte?

Největším strachem je, aby se z toho člověk nezranil. Také mám trošku podvědomě strach, aby to jako celek nebyla ostuda. Aby to i vůči tanečnímu partnerovi, který se mi opravdu dlouho a pečlivě věnuje, bylo skutečně krásné a nepůsobili jsme jako nesourodá dvojice.

Dominiku, jak byste popsal Terezu jako taneční partnerku? Co ještě pilujete?

Terka je velký perfekcionista, takže my jsme museli pracovat na tom, aby si ten tanec tolik nebrala. Nejsme roboti a pokaždé se může naskytnout nějaká chybička, ale ještě na tom zapracujeme

Tereza Černochová o kariéře i triu Black Milk

S kapelou Black Milk, ve které jste působila s Terezou Kerndlovou a Helenou Zeťovou, jste se nerozešly příliš v dobrém. Jak na kapelu vzpomínáte?

Já si myslím, že jsme to ukončily poměrně v dobrém, když se pak člověk dozví, za jakých situací se rozpadají jiné kapely, které jsou spolu předtím dlouho. Myslím, že ten náš rozchod byl opravdu v pohodě. Je to ale už dávná historie.

Co jste si z působení ve slavném triu Black Milk odnesla?¨

Byl to můj první start do veřejného života a veřejné hudby. Nejvíc mě to naučilo, že jsem týmový hráč, mám ráda, když mám kolem sebe skupinu lidí, ale zase to nesmí být příliš velká skupina lidí, protože z toho já mám respekt a strach. Navíc miluju, když všechno klape, tak jak má, a všichni vědí, co mají dělat. Takový ten dokonalý švédský stroječek, který tiká, jak má, a to se mi líbí.

Jste tedy spíše týmová hráčka?

Ano, v Black Milk jsem pochopila, že jsem spíše týmový hráč než sólová hvězda, to mi není úplně blízké. Já spíše prožívám tu celkovou formu a to, co je uvnitř, než jen to, co je navenek.

Související články

Další články