Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tereza (21), která pašovala heroin, promluvila: Řekli mi, že jsou to dárky. O drogách jsem nevěděla!

+ Dalších 5 fotografií
U Terezy H. (21) našli na letišti v pákistánském Láhauru devět kilogramů heroinu. Podle dosavadních informací je zamýšlela propašovat do Abú Zabí. První slova zadržené Češky ale nasvědčují něco jiného. Dívka z Uherského Hradiště tvrdí, že o drogách neměla ponětí. Prý jí dali něco do kufru s tím, že jde o dárky.

Rodina mladé Terezy H. je vyděšená. K drogám prý neměla žádný vztah a takovou hloupost by neudělala. Množství heroinu nalezené v zavazadle dívky, která cestovala z Pákistánu do Abú Zabí, ovšem svědčí o opaku.

Že by měla v úmyslu pašovat ze země drogy, popírá prý i samotná Tereza. V zemi za takovou aktivitu často padají tresty smrti. „Přibalili mi něco do kufru, takové tři složky, a řekli mi, že to jsou dárky. Prošla jsem normálně kontrolami, až pak tady na odbavení jsem najednou měla problém. Vzali mé zavazadlo stranou a musela jsem ho otevřít. Bylo na něm něco jako lepidlo, říkala jsem si, že ho musel někdo mezitím otevřít a začala jsem tušit, že mi tam někdo asi něco dal,“ měla podle FTV Prima říct dívka při prvním výslechu.

Nejspíš se ale minimálně domnívala, co se jí do kufru dostalo. V její výpovědi jsou totiž podezřelé trhliny. „Vím, že něco uvnitř bylo. Řekli mi: ‚Je to něco, a když do toho dáš něco jiného, jsou z toho drogy.‘ Ale netušila jsem, že šlo o tohle, o heroin. Vidím to poprvé. Nevím, kde v tom kufru byl, ani že ho je tolik kil," měla Tereza říct celníkům, kteří ji vyslýchali.

Související články

Další články