Loni v srpnu smrt Tommyho Sheldona otřásla celou Británií. Jeho matka Teresa Sheldon (38) ho připoutala na zadní sedačce, polila ho benzinem a škrtla zapalovačem. Když auto zachvátily plameny, utekla.

V tu chvíli šli kolem zapadlé uličky v Hursley v Hampshiru dva náhodní kolemjdoucí, kteří si všimli auta v plamenech a v něm zavřeného chlapečka. „Viděl jsem malého kluka, jak se tváří tiskne k oknu,“ uvedl pro BBC Alan Beusmans. Snažil se otevřít dveře, ale popálil se, přesto se mu to povedlo a Tommy vypadl z auta. „Zvedl ke mně ruce a jsem si jistý, že řekl táta,“ dodal zachránce.

Chlapce záchranka okamžitě odvezla do nemocnice, kde bojoval o život. Jeho tělíčko ovšem bylo natolik popálené, že svůj boj o život prohrál po 14 dnech. Zemřel 25. srpna.

Nikdo nemohl pochopit, proč to jeho matka udělala. Teď už je, zdá se, jasno. U soudu podle BBC připustila, že zabíjela, odmítla ale, že by vraždila. Ano, je v tom rozdíl. Pokud někdo zabíjí, obvykle dostane menší sazbu, než když vraždí.

Jenže Teresa prozatím nedostane žádnou, na dobu neurčitou bude vzhledem ke svému psychickému stavu v detenčním zařízení. Zabíjela totiž, když byla nepříčetná. Už v minulosti trpěla depresemi a paranoií, její stav se zhoršil poté, co ji opustil manžel, zhruba tři měsíce před smrtí Tommyho.