Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Terence Hill slaví 80: Pořád pracuje, nejlepšího kamaráda Buda (†86) už ale pohřbil

+ Dalších 12 fotografií
Všechno nejlepší
Caesar a Mussolini se mohou jít zahrabat, nejslavnější italskou dvojicí jsou nepochybně Bud Spencer (†86) a Terence Hill (80). Ten hřmotný z nich je bohužel už tři roky po smrti, modrooký dlouhán dnes slaví už osmdesátiny. Těší se výbornému zdraví a pořád natáčí. Zkrátka stáří, jaké by si přál každý.

Sudá a lichá, Superpolicajti z Miami, Jdi na to nebo Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. To jsou jen některé z legendárních komedií, které spolu natočili italští parťáci s americkými jmény Bud Spencer (†86) a Terence Hill (80). Ten dnes slaví životní jubileum.

Terence, vlastním jménem Mario Girotti, se sice narodil v Benátkách, mládí ale prožil nedaleko německých Drážďan: Jeho matka totiž byla Němka. Po návratu do Itálie šel zkusit štěstí u filmu a talent s pílí ho dostaly mezi nejlepší komediální herce své doby.

Vrchol kariéry prožíval po boku největšího parťáka a dobrého přítele Buda Spencera, který mu v roce 2016 bohužel zemřel. Poprvé se potkali už roku 1959 na natáčení filmu Hannibal, pravidelně spolu začali hrát o jedenáct let později, kdy vznikl snímek Pravá a levá ruka ďábla.

Není pochyb, že si Terence dnešní narozeniny náležitě užije. Stále se totiž těší výbornému zdraví, takže se může věnovat své největší vášni, kterou je herectví. Zatím poslední film natočil loni, komedii Il mio Nome è Thomas, v překladu Moje jméno je Thomas, dokonce ji uvedl na její drážďanské premiéře.

Mohlo by vás zajímat

Další články