Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Terence Hill slaví 81: Jak dnes vypadá modrooký ranař?

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Všechno nejlepší
Caesar a Mussolini se mohou jít zahrabat, nejslavnější italskou dvojicí jsou nepochybně Bud Spencer a Terence Hill. Ten větší je už bohužel po smrti, modrooký dlouhán ale slaví 81. narozeniny. Těší se výbornému zdraví a pořád natáčí. Pořád se udržuje ve formě.

Sudá a lichá, Superpolicajti z Miami, Jdi na to nebo Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. To jsou jen některé z legendárních komedií, které spolu natočili italští parťáci s americkými jmény Bud Spencer (†86) a Terence Hill Ten dnes slaví životní jubileum.

Terence, vlastním jménem Mario Girotti, se sice narodil v Benátkách, mládí ale prožil nedaleko německých Drážďan: Jeho matka totiž byla Němka. Po návratu do Itálie šel zkusit štěstí u filmu a talent s pílí ho dostaly mezi nejlepší komediální herce své doby.

Vrchol kariéry prožíval po boku největšího parťáka a dobrého přítele Buda Spencera, který mu v roce 2016 bohužel zemřel. Poprvé se potkali už roku 1959 na natáčení filmu Hannibal, pravidelně spolu začali hrát o jedenáct let později, kdy vznikl snímek Pravá a levá ruka ďábla.

Není pochyb, že si Terence dnešní narozeniny náležitě užije. Stále se totiž těší výbornému zdraví, takže se může věnovat své největší vášni, kterou je herectví.

Související články

Další články