Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Terazky už není majorom: Pavel Landovský a další hvězdy Černých baronů, které odešly

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 12 fotografií
legendy
Pavel Landovský by slavil 11. září své 83. narozeniny. Rolí ztvárnil bezpočet, pro diváky ale navždy zůstane majorem Terazkym. Snímek Černí baroni pochází z roku 1992 a i 27 let po natočení neztrácí na oblíbenosti. Jen málokdo si v televizi nechá ujít majora Terazkyho, poručíka Hamáčka či svobodníka Halíka. Bohužel někteří z geniálních herců, kteří si v tomto snímku zahráli, už opustili tento svět.

Černí baroni jsou komedie natočená podle Miloslava Švandrlíka, která vás přesvědčí o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Zřejmě právě proto se snímek těší takové oblibě. Je ale jasné, že po téměř 30 letech od natočení museli někteří z nejlepších herců odejít do filmového nebe. Pamatujete si na další herecké velikány vyjma Pavla Landovského z této skvělé komedie, kteří už opustili tento svět?

Pavel Landovský alias major Terazky

Geniální herec s neotřelým se objevil ve třetím pokračování Bastardů pro humor byl pro hlavní roli v Černých baronech jasnou volbou. Za svou dlouholetou kariéru si zahrál v nespočtu snímků a seriálů, naposledy zazářil po boku Zdeňka Svěráka ve filmu Vratné lahve Zemřel roku 2014 v 78 letech.

Bronislav Poloczek alias kapitán Ořech

Stejně jako Pavel Landovský, i Bronislav Poloczek se za svou dlouholetou kariéru objevil v bezpočtu filmů, seriálů i divadelních her. Diváci si ho oblíbili v nováckém sitcomu Hospoda. Jeho posledním snímkem byla Saxána a Lexikon kouzel v roce 2011, o rok později tento geniální herec zemřel.

Boris Rösner alias vojín Macháček

Boris Rösner se v prvním snímku objevil už v roce 1972, tehdy mu bylo pouhých 21 let. Za svou kariéru si stihl i díky charakteristickému hlasu získat velkou řadu fanoušků. Děti si ho pamatují jako potápěče a vědce Andreadise z komedií o modré a zelené chobotničce. V roce 2006 herec v pouhých 55 letech podlehl zákeřné rakovině, se kterou statečně bojoval.

Milan Sandhaus alias mistr v lomu Francl

Ačkoliv Sandhaus nebyl tak známým a populárním hercem jako výše zmínění, diváci si ho pamatují především ze seriálu 30 případů majora Zemana Herectví bylo jeho největší vášní, od které ho oddělila ošklivá choroba, které v roce 1998 krátce po svých 71. narozeninách podlehl.

Gabriela Wilhelmová

Ačkoliv Wilhelmová od dětství tíhla především k divadlu, na její kariéře před kamerou se to nijak výrazně nepodepsalo. Hrála především v pohádkách pro děti a i když od poloviny 90. let trpěla rakovinou, herectví se nevzdávala. Ještě než v roce 2002 zákeřná nemoc zvítězila, vzala roli hned ve dvou filmech. Do filmového nebe odešla v 60 letech.

Jiří Bruder alias lampasák

Jiří Bruder byl divákům nejlépe znám ze seriálů Saturnin a Nemocnice na kraji města Herec pocházející z umělecké rodiny zemřel v roce 2014 v 86 letech, na tomto světě po něm zůstal bratr Stanislav Bruner, který se taktéž věnoval herectví, s nímž skočil v roce 2006. svého bratra na onen svět následoval před pár měsíc, 19. června 2019.

Milan Šimáček alias vojín Vata

Ačkoliv byl Milan Šimáček známý především z dětských rolí, jeho hvězda zcela nezapadla ani v dospělosti. Jeho kariéru překazila zákeřná nemoc, se kterou se svěřil jen několika svým blízkým a se kterou v roce 2018 v pouhých 56 letech svůj boj prohrál. Stihl si ale ještě zahrát ve snímku Nabarvené ptáče, který je právě v kinech.

Související články

Další články