Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Terazky už není majorom: 7 hvězd z Černých baronů, které nás už navždy opustily!

+ Dalších 18 fotografií
legendy
Snímek Černí baroni z roku 1992, natočený podle knihy Miloslava Švandrlíka, který zpracoval i filmový scénář, je jedním z nejoblíbenějších filmů českých diváků. I 27 let po natočení si jen málokdo v televizi nechá ujít majora Terazkyho, poručíka Hamáčka či svobodníka Halíka. Bohužel někteří z geniálních herců, kteří si v tomto snímku zahráli, už opustili tento svět.

Černí baroni jsou komedie, která vás přesvědčí o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Zřejmě právě proto se snímek těší takové oblibě. Je ale jasné, že po téměř 30 letech od natočení museli jedni z nejlepších herců odejít do filmového nebe. Pamatujete si na herecké velikány z této skvělé komedie, kteří už opustili tento svět?

Pavel Landovský alias major Terazky

Geniální herec s neotřelým smyslem pro humor byl pro hlavní roli v Černých baronech jasnou volbou. Za svou dlouholetou kariéru si zahrál v nespočtu snímků a seriálů, naposledy se objevil ve třetím pokračování Bastardů. Zemřel roku 2014 v 78 letech.

Bronislav Poloczek alias kapitán Ořech

Stejně jako Pavel Landovský, i Bronislav Poloczek se za svou dlouholetou kariéru objevil ve spoustě snímků, seriálů i divadelních her. Jeho posledním snímkem byla Saxána a Lexikon kouzel v roce 2011, o rok později tento geniální herec zemřel.

Boris Rösner alias vojín Macháček

Boris Rösner se v prvním snímku objevil už v roce 1972, tehdy mu bylo pouhých 21 let. Za svou kariéru si stihl i díky charakteristickému hlasu získat velkou řadu fanoušků. Ti pak v roce 2006 začali truchlit, když herec podlehl zákeřné rakovině, se kterou bojoval.

Milan Sandhaus alias mistr v lomu Francl

Ačkoliv Sandhaus nebyl tak známým a populárním hercem jako výše zmínění, diváci si ho pamatují především ze seriálu 30 případů majora Zemana. Herectví bylo jeho největší vášní, od které ho oddělila ošklivá choroba, které v roce 1998 krátce po svých 71. narozeninách podlehl.

Gabriela Wilhelmová

Ačkoliv Wilhelmová od dětství tíhla především k divadlu, na její kariéře před kamerou se ti nijak výrazně nepodepsalo. Hrála především v pohádkách pro děti a i když od poloviny 90. let trpěla rakovinou, herectví se nevzdávala. Ještě než v roce 2002 zákeřné nemoci podlehla, vzala roli hned ve dvou filmech.

Jiří Bruder alias lampasák

Jiří Bruder byl divákům nejlépe znám ze seriálů Saturnin a Nemocnice na kraji města. Herec pocházející z umělecké rodiny zemřel v roce 2014 v 86 letech, na tomto světě po něm zůstal bratr Stanislav Bruner, který se taktéž věnoval herectví, se kterým v roce 2006 skončil.

Milan Šimáček alias vojín Vata

Ačkoliv byl Milan Šimáček známý především z dětských rolí, jeho hvězda zcela nezapadla ani v dospělosti. Jeho kariéru překazila zákeřná nemoc, se kterou se svěřil jen několika svým blízkým, a se kterou v roce 2018 v pouhých 56 letech svůj boj prohrál. Ještě letos ale vyjde snímek Nabarvené ptáče, kde si tento tragicky zesnulý herec zahrál.

Mohlo by vás zajímat

Další články