Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Teploty v příštím týdnu neklesnou pod 30 °C. Mírně se ochladí až s návratem dětí do školy

Počasí
Na to, že je před námi poslední prázdninový týden, nám počasí nadělí ještě několik parných dnů. Už v neděli by měly dosáhnout teploty tropické třicítky a v podobném duchu se ponese celý příští týden. Teploty neklesnou pod 30 stupňů. Pozor by na sebe měli dávat především starší lidé a malé děti.

V pondělí nás čeká polojasná až oblačná obloha. Pozor bychom si měli dát i na bouřky. „Ojediněle, během dne se mohou vyskytnout místy přeháňky nebo bouřky, na některých místech i silné. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí,“ informuje ČHMÚ.

Celý týden se ponese v podstatě ve stejném duchu jako pondělí. Tropické teploty budou doprovázeny bouřkami, které s sebou mohou místy přinést silný vítr. Ve středu a ve čtvrtek by mělo být největší teplo, rtuť teploměrů vyšplhá až ke 32 stupňům.

Nezapomeňte své domácí mazlíčky uchránit před vedrem a dopřát jim dostatek tekutin. To samé platí i o malých dětech. I když se prázdniny blíží ke konci, dávejte na ne ně pozor. Vysoké teploty budou lákat k mnoha venkovním aktivitám.

Vyšší teploty by neměly podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu polevit ani o víkendu. Mírně ochladit by se mělo až s návratem dětí do školy.

Související články

Další články