Vypadalo to, že tento týden bude v Prostřenu klid, žádné výtky či scény. Jenže zdání klamalo, a i když tam nelétají nadávky jako v jiných dílech, tak o show bude postaráno, až divák bude zírat, co se může dít.

My jsme pro vás připravili shrnutí, co je na těchto dílech kuchařské soutěže to nejzajímavější. Největší nepříjemné překvapení si ale střihla osoba, která tam vůbec neměla co dělat.

1. Nevítaný host Tohle ani členové štábu nečekali. Když vařil Bob a dodělával své menu, tak do bytu vtrhla jeho manželka, která byla značně pod vlivem alkoholu a začala všechny vyhazovat. „Sbalte si ty krámy a jděte do pr…,“ řvala po všech. Nejenže vyprovodila s velkým řevem z bytu všechny soutěžící, ale dokonce i kameramany, kteří si museli sbalit své nářadíčko. Jak to všechno dopadne, se podívejte ve čtvrtek v 17.50 na Primě. Bude to ještě opravdu komedie.

2. Nesprávný štrúdl I tento problém se týkal Boba, jenže teď nebyl v situaci, kdy by se styděl za peskování své opilé manželky, ale zhostil se role kritika. Když vařila Jana, tak se neudržel a pustil se do jejího jablečného závinu tak, že se málem hostitelka rozbrečela. A co bylo příčinou? „Nemám rád, když je štrúdl udělaný do šneka a vevnitř je nedopečené těsto. To pak nesním. Ví to i manželka, že to pak nechci, a všem do toho mluvím,“ prozradil Bobo a holky měly sto chutí ho vyhnat od stolu.

3. Alkohol v jídle Tento týden se vaření zúčastnila i muslimka Katka, která hostila už v pondělí, a ke všem měla obrovskou prosbu, aby se po celý týden nepodával žádný alkohol. Všichni souhlasili. Jenže uběhly jen dva dny, kdy vařila zrzka Martina, a vše bylo jinak. Pekla kachnu na švestkách, kterou podlila červeným vínem. Po chvíli si uvědomila, že Katka nepije žádné nápoje, co obsahují alkohol, ale nakonec nad tím mávla rukou a řekla si, že se to přece v troubě vyvaří. Pozná to nakonec ruská muslimka? Na to se podívejte zítra v 17.50 na Primě.

4. Nechtěná účast Většina soutěžících se přihlásila sama, aby se pochlubili svým kuchařským uměním. Jenže u Jany, která upekla štrúdl, který Bobo hned odsoudil, to bylo úplně jinak. Přihlásil se její přítel, který se nakonec ale zúčastnit nemohl, protože pracuje jako kuchař, tak přemluvil svou partnerku. Ta ale přiznala, že vařila v životě nejvíc tak dvanáctkrát, že v tom není vůbec zběhlá. Jak se dalo předpokládat, tak jídlem opravdu moc neuchvátila.

5. Myš k jídlu Aby toho třikrát ženatý Bobo nepředvedl už málo, tak ještě, než se o show postarala jeho poslední choť, tak on si chtěl udělat srandu z ostatních soutěžících. Když šel nakupovat suroviny, tak se stavil ve zverimexu, kde koupil pěkně vykrmenou myš. Říkal, že to bude hlavní ingredience jeho meníčka. Naštěstí než někoho mohl vystrašit, tak se ukázalo, že chovají doma velkého hada, který tuto „pochutinu“ má rád a to bude pro něj večeře. Nikoliv pro křehké dámy.

Sami se přesvědčte, že tento týden to opravdu zas stojí za to se na Prostřeno podívat. Sice tam nelítají facky ani nadávky, ale nálož je to taky dobrá.