Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Tento muž už nechce být jenom hora sádla. Začal pro to dělat něco pro tlouštíka hodně netypického

Derek zhubnul už 36 kilogramů.
+ Další 3 fotografie
Tlouštík Derek Mitchell (35) kvůli vážné nemoci vážil 283 kilogramů. Už ho ale nebaví být jen věčně vzdychající kulička, která se nemůže hýbat, a začal se sebou něco dělat. Vybral si sport, který je pro obézní velmi netradiční, a jeho kila jdou sama dolů.

Derek začal najednou hodně přibírat, měl velké zdravotní problémy, a tak musel navštívit lékaře. Ti mu před pěti lety diagnostikovali prolaktinom, tedy benigní nádor na hypofýze, kvůli kterému tak hodně ztloustnul.

Nádor se lékaři snaží zmenšit pomocí léčby a hladina prolaktinu se mu také začíná vracet do normálu. Musí ale chodit na testosteronové injekce.

Ještě minulý rok Derek vážil neuvěřitelných 283 kilogramů. Jenže už nechtěl být ten obézní, který se věčně zadýchává a něco ho bolí. Rozhodl se, že kila shodí a bude na sobě makat. Nejdřív začal zdravě jíst a chodil na procházky. Pak mu to ale bylo málo a vrhl se na běhání.

Od té doby začal běhat dlouhé tratě. Už více než rok běhá dokonce pětikilometrové tratě a podařilo se mu zhubnout 36 kilogramů. Chce trénovat na maraton a zhubnout ještě metrák. Chtěl by totiž vážit „jenom“ 180 kilogramů. Podle lékařů sice běhání obézním lidem nesvědčí kvůli kloubům, očividně se tak ale zhubnout dá.

Už má za sebou více než 20 těchto pětikilometrových závodů a ještě jich chce uběhnout aspoň 10. Chce dát všem najevo, že zvládnout se dá vše a že není jen nějaká koule, která se válí doma u televize.

Běh je pro Dereka hodně náročný a je po něm unavený a vyčerpaný. Když se ale podívá do svojí krabice od bot, kam si schovává všechny medaile, které dostává, motivuje ho to běhat dál.

„Když tu krabici od bot zvednu, je opravdu hodně těžká. Je to jako bych snil, fakt jsem všechny ty medaile vyhrál,“ směje se Derek, který už se těší na maraton.

Mohlo by vás zajímat

Další články