Dan Maurer (39) z Michiganu trpí vzácným onemocněním šourku nazývaným lymfedém. Jeho varlata dosahují obřích rozměrů a jeho jedinou nadějí je operace, na kterou je ale potřeba sehnat peníze.

Dan si poprvé všiml, že mu varlata rostou, když mu bylo dvacet let, ale lékaři mu stále říkali, že jen potřebuje zhubnout. Muž začal plavat, ale čím víc hubnul na těle, tím víc se jeho šourek začal rozšiřovat. O své nemoci se dozvěděl až z dokumentu televize TLC, kde sledoval pořad o muži, jehož varlata vážila 63 kilo. Jednalo se o Wesleyho Warrena, který prodělal náročnou operaci a letos v březnu zemřel na infarkt.

Maurerova varlata váží 45 kilogramů a tato nemoc velmi narušila jeho vztah s manželkou Mindy. Posledních sedm let de facto nemají intimní život.

Urolog Joel Gelamn, který operoval Warrena, souhlasil, že bude operovat i Maurera, ale zákrok bude stát 20 000 dolarů, což je asi 400 000 Kč. Dan se teď modlí, aby se mu podařilo sehnat peníze na operaci, kdy by mu doktor odebral 34 kilogramů tkáně. Lidé pomalu začínají posílat Danovi peníze, takže to vypadá na šťastný konec.