Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Tento muž dal světu seriál Simpsonovi. Teď umírá na rakovinu a rozdává své obrovské bohatství

Sam Simon byl ženatý s herečkou Jennifer Tilly. Neměli spolu však
žádné děti.

Peníze nejsou všechno – a některé věci si za ně prostě nekoupíte. Tuto krutou pravdu zjistila už celá řada slavných lidí. Jedním z nich je i Sam Simon, spolutvůrce legendárního seriálu Simpsonovi.

Sam umírá na rakovinu tlustého střeva, která se rozšířila do jeho jater a ledvin, a poslední měsíce života tráví tím, že svůj pohádkový majetek rozdává potřebným. Financuje především projekty zaměřené na pomoc bezdomovcům a opuštěným zvířatům.

„Pravda je taková, že mám mnohem víc peněz, než dokážu utratit. Každý člen mé rodiny je už zajištěný, tak jsem se vrhnul na charitu. A užívám si to. Mám z toho radost. Miluju to. Nemám pocit, že by to byla moje povinnost – dělám to prostě proto, že chci,“ uvedl jeden z duchovních otců Simpsonů.

Sam, který nemá žádné vlastní děti, mimo jiné v Los Angeles založil potravinovou banku (nabízející výhradně veganská jídla) a své luxusní sídlo na Malibu nechal přebudovat na útulek pro psy. V uplynulých měsících také začal vykupovat zvířata z kočovných ZOO a cirkusů.

„Proč jsem se rozhodl pomáhat právě zvířatům? Nejde o jedinou oblast, která mě zajímá, ale vaše peníze tu opravdu mohou něco změnit. Vidím rychlé výsledky. Pokud jste během uplynulých dvaceti let přispívali na boj proti ekologickým problémům, myslíte, že vaše peníze něco změnily? Protože já ne,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat

Další články