Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tento chlapeček se narodil s opravdu šokující tělesnou vadou. Zvládl svůj boj o život?

Frankie Banyard se narodil se střevy mimo své tělo. Přesto se jeho malé tělíčko rozhodlo, že bude bojovat. Frankie absolvoval devět operací a dnes už je z něj kluk jak buk.

Malý Frankie Banyard z Essexu neměl zrovna šťastný začátek svého života. Narodil se totiž s vrozenou vadou zvanou gastroschíza. To znamená, že se jeho střeva vyvíjela mimo tělo. Děťátko mělo rozštěp břišní stěny a doslova vyhřeznuté orgány.

Jakmile se Frankie dostal na svět, byla jeho střeva zabalena do speciální fólie, aby nedošlo k další ztrátě tělesných tekutin a tepla. Celkově fólie chrání střeva před možným poškozením a infekcí a snaží se alespoň zčásti nahradit funkce břišní stěny.

Rodiče malého bojovníka, Chloe Hedges (18) a Jake Banyard (20), si zažili doslova muka. Hned po narození jim byl Frankie odebrán. Chloe syna poprvé vzala do náruče až po jeho šesté operaci, až ve chvíli, kdy byla střeva umístěna tam, kam patří.

Sama Chloe říká, že je Frankie neskutečně statečný a že se stává každým dnem silnějším a silnějším. Již má za sebou devět operací. Sami lékaři byli šokováni. Jednalo se totiž o jeden z nejhorších případů gastroschízy, kterou vůbec kdy viděli.

Matka Frankieho sama říká: „Stále musíme být opatrní a Frankie musí mít speciální mléko. Ale je to zázrak, je to úžasné, Frankie je tu i přes všechno s námi, konečně máme ten uzlíček štěstí doma.“

Jak vidíte, zázraky se dějí. A my přejeme Frankiemu dlouhý a šťastný život.

Související články

Další články