Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tenkrát v Hollywoodu: Jak Mansonova rodina zavraždila těhotnou Sharon Tate

Tenkrát v Hollywoodu: Jak Mansonova rodina zavraždila těhotnou Sharon Tate
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
brutalita
V českých kinech má ve čtvrtek 15. srpna premiéru devátý a údajně poslední snímek Quentina Tarantina s názvem Tenkrát v Hollywoodu. Do hlavních rolí byli obsazeni Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Margot Robbie, která si zahrála herečku a modelku Sharon Tate. Ta byla ve svých 26 letech a 8. měsíci těhotenství zavražděna kultem, který se nazýval Manson Family neboli Mansonova rodina. Skutečný příběh její smrti i dnes nahání husí kůži.

Ten příběh je tak silný, že se stal předlohou nejednoho filmu. Do kin právě vchází údajně zcela poslední snímek legendárního režiséra Quentina Tarantina (56) nazvaný Tenkrát v Hollywoodu, v němž téma vraždy Sharon Tate a Rodiny rovněž rezonuje.

Charles Manson měl pohnuté dětství a to, že se stal vrahem, jen málokoho šokovalo. Bylo mu pouhých pár měsíců, když byla jeho alkoholická matka za loupežné přepadení odsouzena k 5 letům ve vězení. Sám Charles se ve světě kriminality začal pohybovat velmi brzy a od svých 13 let byl pravidelně umisťován do nápravných zařízení. Na kontě měl spoustu zločinů, jako například krádeže aut, padělání kreditních karet, podvody a ozbrojená přepadení. Všechno to ovšem byly drobnosti oproti tomu, co začal dělat později.

Sharon Tate, na rozdíl od Mansona, měla už od dětství život pohádkový. Byla nejstarší dcerou majora americké armády Paula J. Tatea a ženy v domácnosti Doris Tate. Už jako malá byla roztomilá holčička a jak rostla ona, rostla i její krása. Že by tak dokonalá dívka, která byla téměř tehdejším ideálem krásy, zůstala bez povšimnutí, nebylo možné. Ještě jako velmi mladá se začala dočkávat prvních rolí v reklamách a menších příležitostí v tehdy populárních seriálech. Kariéra ji přivedla až k režisérovi Romanu Polanskému, který se do ní zamiloval. Brzy po začátku vztahu pár uspořádal svatbu, a když Sharon otěhotněla, vypadalo to, že tenkrát nejidyličtější pár Hollywoodu má život jako ze snu.

Když se protnou životy dvou osob, z nichž jedna žije na hranici společnosti, nenávidí bohaté lidi a černochy a vraždy považuje za očistný rituál, zatímco druhá osoba je jednou z nejpopulárnějších tváří Hollywoodu a o peníze nemá nouzi, neznačí to nic dobrého. Sharon Tate a Roman Polanski si koupili dům v Los Angeles, kde se Sharon připravovala na porod, zatímco Roman v Londýně natáčel nový film. Společnost krásné herečce v tu dobu dělali Wojciech Frykowski, jeho přítelkyně Abigail Folger a dobrý přítel Jay. Když se tato čtveřice 8. srpna 1969 vracela okolo 22. hodiny z večeře, ani jeden z nich netušil, že je čekají poslední chvíle života, které budou naplněné hrůzou.

Bylo jen krátce po půlnocí 9. srpna, když před domem Polanského a Tate zaparkovalo auto, v němž seděli členové kultu Manson Family. Charles „Tex” Watson, Patricia Krenwinkel, Linda Kasabian a Susan Atkins byli Charlesem Mansonem přesvědčeni, že pokud zavraždí bohaté bílé lidi a vraždu svedou na černochy, započnou tím rasovou válku, jaká neměla mít obdoby. Tato čtveřice nejprve odstřihla od domu telefonní dráty a zabila řidiče projíždějícího vozu. Linda Kasabian začala panikařit, nepočítala totiž s tím, že budou skutečně vraždit. Zbylí členové kultu ji tak nechali pouze hlídat pozemek a zamířili do domu, kde započalo jejich brutální běsnění.

Jako první byl na řadě spící Wojciech, kterého Watson vzbudil kopancem do hlavy, po čemž ho Patricia Krenwinkel svázala. Susan Atkins mezitím prošla celý dům a všechny přítomné odvedla do obývacího pokoje. Tam jim bylo nakázáno, aby si lehli na břicho na zem. Jay však kvůli Sharon, která byla v 8. měsíci těhotenství, protestoval, a tak ho Watson zastřelil. Dům v tu chvíli ovládla panika. Atkins dostala příkaz zastřelit Frykowského, který využil jejího zaváhání a začal utíkat. Watson ho ale dopadl, praštil ho do hlavy pistolí a ubodal ho neuvěřitelným množstvím ran. Jeho tělo prý bylo znetvořené tak, že téměř nebylo možné jej identifikovat.

Zatímco Charles Watson vraždil Wojciecha, v domě propukla rvačka mezi Abigail Folger a Patricií Krenwinkel. Abigail byla nakonec ubodána jak Patricií, tak už rozběsněným Watsonem, který po vraždě první oběti onoho dne prahl po krvi víc a víc. Naživu už byla jen Sharon Tate, kterou v domě hlídala Atkins. Těhotná herečka prosila vražedkyni o slitování a žádala, ať jí pomůže porodit a zachrání její dítě, než ji zabije. Ve vraždě Sharon a jejího nenarozeného syna, který se měl jmenovat Richard, měl znovu prsty kromě Atkins i chladnokrevný Watson. Manželka Romana Polanského byla brutálně ubodána a ve svých posledních chvílích života volala svou matku.

Sharon Tate byla pochována se svým synem v náruči. Ten večer, kdy byla zavražděna, četla knihu od Thomase Hardyho s názvem Tess Of D´Urbeville. Tu nechala na nočním stolku se vzkazem, že by z ní byl dobrý film. Polanski ho na její počest skutečně natočil a dnes je možné ho nalézt pod názvem Tess. Dva roky po vraždě, tedy v roce 1971, byl Manson jako hlava kultu společně s Krenwinkel, Watsonem a Atkinson odsouzeni k trestu smrti, který jim byl posléze kvůli změně zákona přehodnocen na doživotí. Linda Kasabian odsouzena nebyla, protože nevraždila a stala se klíčovým svědkem celého případu.

Diváci jsou napjatí, protože o Tenkrát v Hollywoodu se šušká, že to má být největší trhák od Tarantinova legendárního snímku Pulp Fiction. Taky si to nenecháte v kině ujít?

Související články

Další články