Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tenistka Tereza Martincová v slzách: Zemřel jí slavný dědeček

Česká tenistka Tereza Martincová.
Zdroj: Profimedia
Náhlé ztráta

Česká tenistka Tereza Martincová (27) se momentálně nachází v Austrálii na světovém turnaji Australian Open. Jenže v pondělí 10. ledna ji zasáhla smutná zpráva. Její milovaný dědeček Milan Jílek (†84), který byl v minulosti vynikajícím sportovcem, náhle zemřel. Informaci sdílela na sociálních sítích a později o ní informoval portál Blesk.

„Ani nevím, co bych psala. Myslím, že je fér vám oznámit tuto nemilou zprávu, protože tu mám spoustu známých a kamarádů, kteří dědu znali,“ napsala před několika dny zdrceně na sociální sítě tenistka Tereza Martincová, jak informoval Blesk. Martincová se momentálně nachází v Austrálii, kde je součástí tenisového turnaje Australian Open. Tam se jí podařilo v prvím zápase postoupit, když zdolala Američanku Davisovou ve dvou setech.

Dědeček byl úspěšný sportovec

Její dědeček Milan Jílek byl emeritní přednosta Ústavu tělesné výchovy 1. LF UK v Praze. Specializoval se na teoretickou i praktickou výuku pohybových aktivit ve vztahu ke zdravotní kondici člověka. V roce 1961 se stal mistrem republiky v osmistovce a atletice se aktivně věnoval dlouhou dobu, následně i jako trenér.

Jak informoval již zmíněný web, její dědeček byl milovníkem sportu. Dokonce se stal odborným poradcem seriálu z atletického prostředí Dlouhá míle, v němž si zahráli Svatopluk Skopal a Jan Čenský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy