Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tenistka Sestini Hlaváčková prodávala padělky: Hrozí jí milionová pokuta

+ Další fotografie

Nad Andreou Sestini Hlaváčkovou se stahují mračna, nebo spíš Česká obchodní inspekce. Bývalá tenistka a vynikající deblistka totiž na instagramovém bazárku prodávala mimo jiné zboží, které označila jako napodobeninu. Jenže to je nezákonné a podle pořadu ShowTime na CNN Prima News jí za to hrozí pokuta do výše až pěti milionů korun. 

Andrea Sestini Hlaváčková se s několika dalšími tenistkami podílí na provozu instagramového bazárku, skrz něj nabízí nejrůznější tenisové suvenýry. Nedávno se přitom v nabídce objevily produkty, které byly označeny jako napodobenina. Účastnice taneční soutěže StarDance takto například nabízela tenisky s logem známé značky, které ale byly padělkem.

"Zákon hovoří o nabízení, prodeji a také skladování padělků, v takovém případě to porušuje paragraf 8 zákona o ochraně spotřebitele. V tomto případě hrozí ze strany České obchodní inspekce zabavení výrobků a sankce až do výše pěti milionů korun,“ uvedl pro pořad ShowTime na CNN Prima News tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Svedla to na kolegyně

Sestini Hlaváčková prý ví, že takové jednání je nezákonné, a sama by si to údajně nikdy nedovolila. Dle jejích slov o tom, že se něco takového na bazárku děje, nevěděla. "Bazárek nespravuji jenom já, staráme se o něj v několika holkách. Nemůžu ručit za všechno," bránila se tenistka. Podle ní navíc obchod nevznikl za účelem osobního profitu. "Výdělek šel vždy do nadačního fondu," uvedla.

Bývalá špičková deblistka oficiálně ukončila tenisovou kariéru minulý měsíc. Spolu s Lucií Hradeckou dokázala během své kariéry vyhrát dva grandslamy, Turnaj mistryň a získala i olympijské stříbro. Nyní se dala na trenérskou dráhu. Podle portálu iSport.cz nabízí na Slevomatu poukázky na trénink, přičemž jedna hodina vyjde na 4990 Kč pro jednu osobu a 6990 Kč pro dvě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy