Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tenisový guru spáchal sebevraždu: Marek Všetíček pomáhal Štěpánkovi i Kvitové

Marek Všetíček byl světovou špičkou v kondičním tréninku.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
sebevražda

Český tenisový trenér Marek Všetíček (†58), který vychovával šampiony z největších domácích hvězd olympijského sportu, spáchal sebevraždu. Například vítěze čtyřhry na Australian Open, Radka Štěpánka (44), koučoval po celých 16 let. Že Všetíček ve svém domě v Praze 5 spáchal sebevraždu, potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk. „Zdevastovaný“ je podle svých slov úmrtím trenéra i sám Štěpánek, jak informuje Blesk.

Že by si Marek Všetíček mohl sáhnout na život, údajně netušili ani jeho nejbližší. Tenisový „guru“ po sobě nechal manželku Terezu a syna Samuela (14). „Případem sebevraždy muže narozeného v roce 1965 se zabýváme od úterního odpoledne. Muž byl nalezen v jednom z domů v Praze 5,“ uvedl mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

Všetíček byl světově uznávaným odborníkem na kondiční trénink. Jak píše server CNN Prima News, s tímto typem cvičení začínal jako jeden z prvních v roce 1988 s Karlem Nováčkem, později osmým hráčem světa. V kariéře ale pomáhal i dalším českým tenisovým hvězdám, například dvojnásobné wimbledonové vítězce Petře Kvitové nebo bývalé světové jedničce Karolíně Plíškové.

Trénoval i Kordu a jeho syna

K triumfu na Australian Open v roce 1998 dovedl Všetíček i legendárního Petra Kordu. Později pomáhal s tenisem i jeho synovi Sebastianovi. Je to obrovská tragédie, kterou nelze slovy jakkoli dál popsat... Jsem z toho úplně zdevastovaný... Nezlobte se, víc vám k tomu v tuhle chvíli nepovím...“ řekl pro Blesk Radek Štěpánek.

Sám Všetíček začátky profesionalizace tréninkové přípravy ve svém oboru líčil takto: „Když jsem Ráďu (Štěpánka) převzal, byl mladý ucho, který si k obědu dalo frankfurtskou polévku s třemi rohlíky a guláš s osmi knedlíky. To jsem koukal. Od té doby se poloamatérská příprava začala měnit v profesionální.“

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy