Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tenhle závod nevyhrál: Motocyklový šampion Gresini prohrál náročný boj s covidem-19

Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
ÚMRTÍ
Bývalý motocyklový závodník a šéf úspěšného týmu MotoGP Fausto Gresini zemřel měsíc po svých šedesátých narozeninách, italská legenda motoristického sportu prohrála boj s koronavirem. O úmrtí informovala jeho stáj Gresini Racing.

Fenomenální motocyklový závodník a šéf velmi úspěšného týmu, který v současné době působí ve všech kategoriích šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů, podlehl covidu-19 měsíc po svých teprve šedesátých narozeninách. Fausto Gresini s nemocí bojoval dva měsíce v boloňské nemocnici a opakovaně byl uveden do umělého spánku. Tenhle závod už ale, bohužel, nevyhrál. Velká osobnost motoristického sportu byla hospitalizována 27. prosince 2020 v Imole, odtud byl Gresini za tři dny převezen na jednotku intenzivní péče do již zmíněné Boloně.

Fausto Gresini během své aktivní závodní kariéry vyhrál jedenadvacet závodů mistrovství světa, a to i včetně Brna. Úspěšný závodník se stal hned dvakrát mistrem světa v kategorii do 125 ccm, v letech 1985 a 1987. Jako jezdec strávil v mistrovství světa nezapomenutelných dvanáct sezon a později se přesunul k manažerskému postu. Šéfoval týmu Gresini Racing, který má své zastoupení ve všech třídách mistrovství světa (Moto3, Moto2, MotoGP, MotoE). S Gresinim za zády v šampionátu zvítězili například japonský závodník Daidžiró Kato nebo Španělé Toni Elias a Jorge Martin. Svého času za tým San Carlo Honda Gresini jezdil i dnes již legendární Ital Marco Simoncelli, který v roce 2011 tragicky zahynul při Velké ceně Malajsie.

Související články

Další články