Někteří příliš nevěří, že tato knížka skutečně existuje. Ale my jsme zjistili, že opravdu ano!

Kniha vyvolává celkem rozporuplné reakce. Spousta lidí nevěřícně kroutí hlavou, že jsou tam taková drsná vysvětlení! Autorka se s tím příliš nemazala, a tak vzniklo dílo, při jehož čtení se mnozí rodiče červenají.

Kniha byla vydána roku 1992. Originál je však mnohem starší. Pochází z roku 1977. Tohoto praktického rádce, jak dětem vysvětlit, odkud se berou děti, napsala Grethe Fagerstörm.

Příběh se odvíjí u rodiny Lindstromových. Maminka Petra a starší sestry Idy čeká miminko. Sourozenci se na miminko moc těší. A tak se stále vyptávají, odkud se miminko vzalo, jak to, že má maminka velké bříško, a jak se to vlastně dělá, když někdo miminko chce.

Úryvek z knížky mluví za všechno. Dost peprně je malým dětem popsán průběh oplodnění. Je ale pravdou, že se dětem opravdu těžce vysvětluje úplná pravda o početí dítěte. Rodiče se to snaží obejít, jak to jen jde, a za každou příručku jsou velmi vděční.

Autorka se trefila do černého. S knížkou sklízí jeden úspěch za druhým. Pokud máte malé děti nebo je plánujete, určitě si knihu kupte.