Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tenhle příběh hýbe světem: Malí fotbalisté přežili v jeskyni 9 dní, stráví tam další 4 měsíce! Udělají z nich balíky?

+ Další fotografie
Příběh téměř až neuvěřitelný se odehrál v Thajsku, kde se ztratil tým malých fotbalistů i s trenérem. Přes týden se je záchranáři snažili najít a nakonec se jim to skutečně povedlo. Živí a zdraví byli nalezeni v jeskyni, kde je zablokovaly povodně. Museli tam strávit celých devět dní. Teď bude trvat ještě až čtyři měsíce, než se dostanou ven.

Tým malých fotbalistů se ztratil v Thajsku společně s trenérem poblíž turisty oblébeného města Chiang Rai na severu země. Celkem třináct osob bylo po devíti dnech nalezeno na místě, které je nazýváno podle thajské pláže Pattája, asi 4 kilometry od vstupu do jeskynního komplexu. Záchranáři si byli téměř jisti, že zrovna tam by se mohli nacházet, píše Daily Mail.

Do úzkých je totiž zahnaly povodně a jediné místo, kam bylo možné se schovat, byla logicky vyvýšená jeskyně. Pro záchranáře to byla operace složitá. Aby mohli do jeskyně proplavat i s vybavením, museli po celém úseku natáhnout lano a rozmístit nádrže s kyslíkem.

Do záchranné akce byli zapojeni nejen thajští záchranáři, ale i čtyři britští a několik expertů z Ameriky. Nechyběla ani pomoc z Číny nebo Australané.

Dostat dvanáct chlapců mezi 11 až 16 lety i pětadvacetiletého trenéra z jeskynního komplexu dlouhého deset kilometrů nebude nic jednoduchého. Chlapci totiž neumějí plavat a bude se tak muset čekat, než opadne voda, zároveň budou muset fotbalisti podstoupit potápěčský kurz, aby byli schopni proplavat ven, a celá akce se může protáhnout až na čtvrt roku. Další možností je, že z nich nadělají jakési balíčky a ty dostanou ven. Po celou dobu jim dovnitř bude dopravováno jídlo a pití.

Související články

Další články