Když dogu jménem Major pár pořizoval jako štěňátko, zřejmě vůbec netušil, co z něj vyroste. Po pár letech mají doma obra, který váží 76 kilogramů a měří v kohoutku 124 centimetrů! A to už je spíše jako kůň než pes.

Brian a Julie si dánskou drogu pořídili před třemi lety a nestačili zírat, jak jim roste před očima. Trochu je přerostl, a tak jsou rádi, že se jim vůbec vejde do bytu. S takovou výškou a hmotností teda vůbec nepočítali.

Přestože je Major velký obr, je prý velmi přátelský a milý. Jediné, co mu vadí, je to, že si nemůže hrát s normálními pejsky. Třeba takovou čivavu by mohl při hře klidně zabít. Tento srdečný pes ale miluje děti a ty mu prý u hry vystačí.

Svého miláčka se také rozhodli přihlásit do Guinessovy knihy rekordů. Brzy tak bude mít Major tu čest a zapíše se tam. Major není žádný trhač a občas se i bojí. „Občas se lekne i vlastního stínu,“ smějí se jeho majitelé. Ti se nemusí bát, že by do jejich domu vnikl zloděj. Přestože má Major pusu tak velkou jako lidská hlava, sice by mu ji neukousl, ale zato by ho vyděsil k smrti. A takového hlídače se opravdu vyplatí mít doma.