Matthew totiž objevil, jaká videa nahrávají sportovci na YouTube. Říká se jim tutoriály a lidé na nic obvykle sdílí své poznatky. Takhle se dostal k trenérům, kteří ukazující různé cviky a doporučují jídelníček.

Oplácaný Matthew se rozhodl, že je konečně na čase změnit svůj život, a pořádně se toho opřel! K snídani už žádné toustové chleby pomazané máslem, ale zeleninové smoothie, avokádo a mandlové máslo. Místo mekáče si k obědu dává tofu, brambory a brokolici. Večer si žaludek necpe zmraženými minutkami, ale salátem z cizrny. Jako dezert si pak naservíruje banán a mandle. Navíc se stal vegetariánem.

„Bylo strašně těžké se vzdát nezdravého jídla. I když víte, že pro nás není dobré,“ přiznává Matthew. Ale už bylo načase začít něco dělat. Matthew se strašně potil, bušilo mu srdce a po chvíli se zadýchal.

Pak ho ale inspiroval kolega v práci, který začal cvičit a jinak jíst. A když viděl na někom blízkém, že to jde, tak to zkusil také. A nebylo cesty zpět. „Nikdo mě nemůže zastavit,“ říká.

Matthew sledoval různá cvičící videa na YouTube a vybral si kalisteniku, tedy cvičení s vahou vlastního těla. „Prvních pár týdnů bylo strašně náročných, ale změny jsou neuvěřitelné. Předtím jsem pořádně nevyskočil do vzduchu a dneska udělám stojku,“ pochvaluje si vysekaný šestadvacetiletý mladík.