Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tenhle malebný ostrov byste si koupit nechtěli: 8 fotek prokletého místa Gaiola, kde všichni umírají

Ostrov Gaiola láká Nebojsy.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Leží v italské Neapoli u pobřeží Posillipo, a přestože tento ostrov láká svým neobvyklým tvarem a přírodním přemostěním, mnoho místních se mu vyhýbá. Gaiola je podle pověstí prokletý a každý, kdo jej kdy vlastnil, nežil nikdy dlouho.

První záhadná úmrtí vlastníků se datují od konce 19. století, v roce 1920 například našli švýcarského majitele Hanse Brauna mrtvého a zabaleného v koberci, o pár měsíců později se jeho žena utopila ve zdejších vodách.

Ostrov poté připadl do vlastnictví Němce Otta Grunbacka, kterého ve vile na ostrově postihl rozsáhlý infarkt. Následní vlastníci ostrova zemřeli buď vlastní rukou, nebo je postihla rozsáhlá smrt v rodině, Italovi Gianni Agnellimu vymřela téměř celá rodina.

Gaiolu koupil do svého vlastnictví také tehdejší nejbohatší muž světa, magnát Paul Getty, jemuž unesli vnuka. Rodiče za Paula nejmladšího odmítli zaplatit výkupné, únosci ho zmrzačili a vnuk miliardáře prožil naprosto příšerný život, zemřel slepý, němý a ochrnutý.

Naposledy se o prokleté síle ostrova mluvilo v roce 2009, kdy si naproti němu postavil vilu italský obchodník Franco Ambrosio a oba byli s manželkou zavražděni. Přesto se na ostrov denně vydávají desítky turistů. I přes jeho strašlivou pověst totiž věří tomu, že aby se vám něco stalo, museli byste ostrov vlastnit. A to i přesto, že obchodník Ambrosio si Gaiolu nikdy nekoupil. Jen bydlel naproti.

Související články

Další články