Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tenhle ďábel napadl Petr Kvitovou: MÁME FOTKU!

Identikit a pravá podoba údajného pachatele útoku na Petru Kvitovou
Zdroj: reprofoto ČT/Události
+ Dalších 11 fotografií
I když se policie obrovsky snažila, aby se nikdo nedozvěděl totožnost nedávno zadrženého muže, který je podezřelý z napadení tenisové hvězdy Petry Kvitové (28), maník už dál fešáckou vazbu mít nebude. Podívejte se, kdo za útokem na českou sportovní modlu stojí!

Jde o dvaatřicetiletého R. Ž., recidivistu z Prostějovska, kterého policejní komando zadrželo 22. května v docela luxusní vile na okraji Prostějova. Od té doby je ve vazbě, čelí trestnímu stíhání kvůli vydírání. A smolíka má v tom, že při policejní rekognici ho mezi dalšími čtyřmi figuranty poznala i sama tenistka.

Česká televize nyní přinesla fotografii muže, takže mu teď i vazební věznice bude malá. Že někdo takhle brutálně zaútočil na slavnou sportovkyni, to mu ani muklové neodpustí a asi zažije peklíčko.

„Mohu nyní definitivně prohlásit, že pro mě další kapitola jeden a půl roku staré události skončila, za což jsem velmi ráda,“ uvedla Petra Kvitová.

napadení došlo v prostějovském bytě tenistky v roce 2016. Když se bránila, pořezal jí útočník dlaň levé ruky. Musela na operaci a kvůli zranění byla dlouho, v tenisu nepředstavitelných pět měsíců, odstavena od rakety. Sice už hraje, ale otázkou je, jestli se ještě někdy vrátí úplně na ty nejpřednější příčky. Kéž by! Jinak jí totiž pachatel zničil kariéru.

Týpek je, jak jsme již uvedli, recidivistou. Už jednou byl odsouzen na sedm a půl roku za přepadávání seniorů. Odseděl si jen část trestu, před čtyřmi roky byl z vězení propuštěn. Protože byl možná ještě v podmínce, dá se čekat, že se případný trest bude spíš blížit k horní hranici dvanácti let, jež mu za útok hrozí.

Související články

Další články