Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tenhle chlapík dojal úplně všechny: Nemá nohu, přesto metař pracuje už 12 let a nikdy si nevzal volno!

Každý by si z něho měl vzít příklad.
Zdroj: Youtube
Hluchoněmého metaře (46) z Číny obdivuje celý svět. Nejenže neslyší a nemluví, ale ještě k tomu přišel o nohu. Přes veškerá svá postižení však pracuje jako metař už 12 let. To ale není všechno. Nikdy si nevzal ani jeden den volna. Jeho pracovní morálku asi jen tak někdo nepřekoná.

Shang Wuyi není je tak obyčejný chlapík s koštětem. Je to muž, kterého by svět měl obdivovat. Se šestačtyřicetiletým metařem se život moc nemazlil. Narodil se hluchoněmý a ve věku sedmi let přišel o nohu. Přejela mu ji projíždějící lokomotiva, kterou neslyšel. Přesto mu práce není cizí. Každý den musí brzy vstávat a i přes své indispozice zametá okolní ulice. Neuvěřitelných dvanáct let pracuje od čtyř od rána, a to bez ohledu na počasí. Nutno dodat, že si nikdy nevzal den volna. Při práci se podpírá holí.

Pan Shang tvrdí, že svoji práci tolik miluje, jelikož se narodil 1. května, což je mezinárodní den dělníků. Jeho manželka Wang Yaqin má stejné povolání, a tak je svému muži pořád nablízku. Pár je spolu v manželství už jedenadvacet let. Pokud se náhodou stane, že je jeho žena nemocná, Shang Wuyi vstane ve tři ráno, aby řádně odvedl veškerou práci za ně oba, píše Dailymail. Šéf pana Shanga, Huang, se nejdříve obával, jestli může postižený muž práci zvládnout. Posléze pochopil, že veškeré obavy jsou zbytečné. „Nejenže je velmi pracovitý, ale ulice jsou potom skutečně čisté,“ řekl Huang.vc

Související články

Další články