Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Tenhle čajík z Albertu už si nekoupíte! Řetězec jej stáhl, protože obsahoval halucinogeny!

Máta, bylinky, brusinka a pár dalších halucinogenů!
Patřil tenhle čaj mezi vaše oblíbené? Nedivíme se. Obsahoval totiž halucinogeny! Respektive tropanové alkaloidy atropin a skopolamin, které jsou v potravinách zakázány a ve větším množství jsou toxické.

Jedná se o čaj Herbal Tea (Loyd) – máta s brusinkou a bylinkami v balení 40 gramů s datem minimální trvanlivosti do 31. července 2017. Výrobcem je společnost Mokate z Ustroně. Atropinu bylo v čaji 206 mikrogramů na kilogram a skopolaminu 31,7 mikrogramu na kilogram. Informoval o tom mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Radoslav Pospíchal.

Zákazníci by se před konzumací tohoto čaje měli mít na pozoru. Atropin je látka, která se vyskytuje například v rulíku a ve větším množství způsobuje halucinace nebo otravu.

Přestože chyba je na straně dodavatele, Albert bude muset zaplatit pokutu. Síť se tímto zákazníkům omlouvá a jako odškodnění nabízí vrácení peněz. „Pokud si zákazník tento výrobek koupil, může jej ve kterémkoli z našich obchodů vrátit a dostane zpět peníze," uvedla mluvčí řetězce Barbora Vanko pro portál idnes.

Související články

Další články