Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ten ví, co lovit! Žralok využil nepozornosti potápěče a ukradl mu foťák za více než 200 tisíc

Žraločí zloděj. Okradl potápěče a ještě se při tom stihl nechat
vyfotit. Na první loupež to ale není špatné!
Zdroj: Profimedia

Zvířata jsou častokrát chytřejší, než si myslíme. Pokud nějaký článek začíná těmito slovy, většinou následuje nějaký vtipný popis toho, co vyváděl některý z domácích mazlíčků, ať už pes, či kočka. Hrdina dnešního příběhu je ale obyvatelem oceánu a jen zázrakem se při jeho počinu nikomu nic nestalo. Jde totiž o žraloka se sklony k kleptomanii.

Celý příběh se odehrál na Bahamách. Fotograf, který se vydal do mořských hlubin, aby natočil žraloky tygří v akci, jen chvíli nedával pozor a už se mohl rozloučit se svým fotoaparátem. Speciální přístroj, určený pro dlouhý pobyt pod vodou, se rázem ocitl v čelistech jednoho ze žraloků. Ten údajně vyčkával na vhodný moment tak dlouho, až se potápěč otočil, rychle k němu doplul zezadu a aparát mu zuby vytrhl z rukou.

Všichni přítomní potápěči byli šikovností a obratností žraloka zaskočeni. Šlo mu evidentně pouze o přístroj a ne o to někomu ublížit. Že by šikovné zvíře tušilo, že cena fotoaparátu se pohybuje přes 200 tisíc korun? Uvidíme, jestli má žralok s fotoaparátem nějaké plány.

Související články

Další články