Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ten dojemný moment, kdy čerstvě provdaná muslimka položila svou svatební kytici na místo teroru v Sydney

Zdroj: Twitter/Dina Kheir

Za teror v kavárně v Sydney může její krajan, ale Manal Kassem chtěla dát najevo, že nejsou všichni stejní a ona si váží toho, že ji Austrálie přijala a umožňuje jí žít ve své zemi, kde doufá ve výchovu svých dětí a vnoučat a žít v poklidu vedle těch, kdo nesdílejí její víru. Aspoň takto se k fotkám vyjádřila Dina Kheir, svatební koordinátorka, která měla právě svatbu Manal a Mahmúda na starosti.

Třiadvacetiletá Manal a její manžel Mahmúd Homaisi, on v černém obleku a ona v tradičním svatebním hidžábu, trochu změnili svou dlouho plánovanou svatbu a udělali si takovou menší odbočku na Martin Place, které se proměnilo v pietní místo po teroristickém útoku na kavárnu

Z desítek rukojmí, které tam držel íránský léčitel a fanatik Man Haron Monis, zemřeli dva lidé, provozní kavárny a advokátka, matka tří dětí, sám terorista byl zastřelen. Policie kavárnu obléhala celý den a obrázky utíkajících vyděšených servírek oblétly celý svět

Manal Kassem přišla k místu s pokorou a položila na něj svou svatební kytici, aby vzdala hold všem statečným i obětem. Její tichý akt míru ohromil okolostojící, kteří si ihned muslimskou nevěstu začali fotit a poté i tleskat její odvaze.

Austrálie zažívá po teroru dvojí dávku solidarity. Lidé jednak posílají peníze rodinám obětem a pak také chrání ty muslimy, kteří se bojí, že by se na ně snesla vlna odplaty. Vyjadřují jim podporu na sociálních sítích a ubezpečují je, že ze strany Australanů jim žádné nebezpečí nehrozí.

Související články

Další články