Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Temnota zesnulého Ladislava Lubiny: Hokejista často boural, zabil člověka

Ladislav Lubina: Vyboural se několikrát, jednou způsobil smrt
Zdroj: Profimedia
smrt hokejisty

Smrt  bývalého hokejisty a později trenéra Ladislava Lubiny (†54) připoutala pozornost i k jeho automobilovým nehodám. Lubina boural několikrát a jednou to mělo bohužel vážné následky.

Bývalý hokejový reprezentant a významná postava klubu Dynamo Pardubice Ladislav Lubina zemřel na rakovinu mozku ve věku 54 let. Lubina byl úspěšným hokejistou, který mimo jiné jako první hokejista dosáhl hranice 900 odehraných zápasů v lize. Kromě české ligy působil též v zahraničí.

S Lubinou se však pojí i méně pozitivní události. Hokejista proslul několika automobilovými nehodami, z nichž jedna byla bohužel tragická. V roce 2008 zavinil dopravní nehodu u Trotiny na Královéhradecku. V protisměru se tehdy střetl s kamionem, který následně narazil do dodávky, ve které zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina navíc z místa nehody utekl, aby se pak ještě te den sám přihlásil policii ve Dvoře Králové. Následně dostal dvouletou podmínku se čtyřletým zákazem řízení a povinnost zaplatit rodině pozůstalého 500 tisíc korun.

Věčný průšvihář

"Lituji toho, co se stalo. Bohužel už to nejde vzít zpátky," řekl těsně po výslechu na policii Lubina reportérovi iDNES.cz "Láďa mi volal hned po nehodě. Mluvili jsme spolu asi patnáct vteřin. Byl evidentně v šoku, rozrušený. Hned jsem sedl do auta a během dvaceti minut jsem byl na místě nehody. Zatím nic víc nevím, a proto se k tomu nemohu vyjadřovat," řekl tehdy manažer hokejových Pardubic Zbyněk Kusý.

Nebyla to první Lubinova vážná nehoda. V roce 2000 narazil do semaforu a následně do sloupu veřejného osvětlení v Pardubicích. Jak posléze ukázala krevní zkouška, měl v krvi 2,39 promile alkoholu. Další nehoda přišla o pět let později, když na kluzké vozovce u Chrudimi nezvládl řízení. Ačkoli se sám nezranil, jeho vůz byl na odpis.

Lubina byl průšvihář už delší dobu. V roce 1993 napadl maséra Sparty Tomáše Bartoně kvůli tomu, že se měl nahlas radovat ze zranění jiného hráče Pardubic. Tehdy dostal trest zastavení činnosti na půl roku. Zdá se však, že si své problémy přece jen uvědomoval: „Nikdo neví, na co myslím každou minutu, když není hokej. Kolikrát se v noci budím, jaké mám sny, “ řekl v rozhovoru pro deník Sport v roce 2019.


Související články

Další články