Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Temná tvář Ladislava Lubiny (†54): Bývalý hokejista nasekal obří dluhy, šla na něj jedna exekuce za druhou

Temná tvář Ladislava Lubiny (†54): Bývalý hokejista nasekal obří dluhy, šla na něj jedna exekuce za druhou
Zdroj: Profimedia
Dluhy

Bývalý hokejista a později trenér Ladislav Lubina (†54) nebyl žádný andílek. Předtím, než předčasně zemřel v noci na středu na rakovinu, stihl nasekat obří dluhy. Od roku 2004 se potýkal s devíti  exekucemi.

Bývalý hokejový reprezentant a významná postava klubu Dynamo Pardubice Ladislav Lubina zemřel na rakovinu mozku ve věku 54 let. Rodák ze Dvora Králové byl úspěšným hokejistou, který mimo jiné jako první hráč dosáhl hranice 900 odehraných zápasů české v lize. Lubina byl ale také pořádný raubíř, který měl za sebou řadu autonehod a také za svůj život zvládl nasekat pořádné dluhy.

Řada sportovců se po skončení aktivní kariéry potýká s finančními problémy, do kterých se často dostanou svou vinou. To je v podstatě i případ Lubiny, na kterého bylo podle Centrální evidence exekucí v průběhu posledních 17 let nařízeno hned devět vymáhaných pohledávek. Někdejší skvělý hokejista tak celkem dlužil více než 2,5 milionu korun.

Nic neplatil

Například v říjnu 2013 byla na Lubinu uvalena exekuce za dluh 57 607 korun. Kvůli obřím úrokům ale částka vystoupala téměř na neuvěřitelných 500 tisíc. Splácení dluhů dělalo trenérovi obzvlášť velký problém. Úroky se tak často vyšplhaly na statisíce.

Lubina dokonce nezaplatil ani za dopravní nehodu, kterou způsobil v roce 2008 a kvůli níž zemřel Vratislav Lokvenc starší (†61), otec někdejšího stejnojmenného fotbalového reprezentanta. Přestože Lubina od nehody ujel, dostal jen podmínku. Měl ale podle rozsudku pozůstalým zaplatit půl milionu korun. Jenže to se nikdy nestalo. "Jediné, co k tomu mohu říci, je, že boží mlýny melou. Trvalo to, ale melou," uvedl pro Blesk k Lubinově smrti bývalý fotbalista.

Související články

Další články