Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Temná minulost střelce z Prahy: Útočil kyselinou a líčil výbušné pasti

Střelba v Praze: Temná minulost útočníka
Zdroj: Profimedia/Policie ČR
Střelba v Praze

Jiří Dvořák, který zastřelil zaměstnankyni úřadu práce pro Prahu 2 a 3 má pořádně temnou minulost. Například napadl svou bývalou kelgyni na parkovišti kyselinou, pravděpodbně pouze proto, že si s ní chtěl vyřídit účty za vyhazov z firmy. Na policisty pak ve svém domě nastražil výbušnou past, kterou zranil jednoho ze strážníků.

Už krátce po střelbě na úřadu práce pracovali kriminalisté s verzí, že útočníkem by mohl být hledaný Jiří Dvořák, po kterém policie pátrala kvůli poleptání ženy kyselinou ve středních Čechách. Odpoledne policejní mluvčí potvrdila, že zadržený je skutečně mužem, po kterém policisté pátrali i v souvislosti s tímto trestným činem.

Vyřizoval si účty kyselinou

Web Echo24 uvedl, že muž v pátek odpoledne polil kyselinou svou bývalou kolegyni na parkovišti před budovou Aera Vodochody v Odoleně Vodě. Podle serveru je pravděpodobné, že si muž vyřizoval účty v souvislosti se ztrátou zaměstnání ve firmě. Podle informací ČTK může jít o bývalého pracovníka Aera, který na společnost podal trestní oznámení, avšak trestná činnost se neprokázala. 

Soud mu později uložil, aby na internetu zveřejněné informace stáhl. Dosud je dohledatelný text, ve kterém popisuje neprokázané činy a tvrdí, že mu úřad práce dluží peníze. "Úřednice na ÚP provokuje a snaží se vyvolat střet, kde já budu dohnán k nekorektnímu jednání a budu obviněn z ublížení na zdraví," uvádí text, pod kterým je podepsaný Jiří Dvořák.

Nastražil bombu

Muž je podezřelý ze dvou trestných činů. Při pátrání po něm policisté vstupovali do bytu v pražské Libni. Muž měl na dveřích nainstalovaný nástražný střelný systém a při vstupu si jeden ze zasahujících policistů poranil sluch.

Střelci se po útoku na úřadu práce podařilo z budovy odejít. Pachatele hledaly stovky policistů. Do akce byl nasazený vrtulník. Celou budovu úřadu zkontrolovali policisté z Útvaru rychlého nasazení.

Žena zraněním podlehla

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková ČTK potvrdila, že postřelenou ženou byla zaměstnankyně kontaktního pracoviště úřadu práce pro Prahu 2 a 3. "Na místě je zaměstnancům k dispozici psychologická pomoc," dodala. Úřad práce v Bělehradské ulici bude do pátku uzavřený. Všichni pracovníci úřadu podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové převezeni na policii a budou vyslechnuti.

"Asi 50letá žena utrpěla velmi vážná poranění. Záchranáři zajistili dýchací cesty, pokračovali v kardiopulmonální resuscitaci, kterou prováděli i laici na místě před naším příjezdem. Nakonec se funkci srdce podařilo obnovit," uvedla pražská záchranná služba na twitteru po zásahu. Ženu odvezli do vinohradské nemocnice. Po 14:00 policie na twitteru uvedla, že žena zraněním podlehla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy