Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Temná minulost Richarda Chlada: Hodiny výslechů kvůli Krejčířovi i pobyty v cépézetce

Richard Chlad promluvil o přátelství s Radovanem Krejčířem: Hodiny strávené na policiii
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Pavel Dvořák/Profimedia
+ Dalších 12 fotografií
minulost

Zámožný podnikatel Richard Chlad má mnoho známostí jak mezi běžnými lidmi, tak i podnikateli, z nichž někteří jsou proslulí poněkud nechvalně. V rozhovoru pro eXtra.cz promluvil o desítkách hodin policejních výslechů z dob jeho přátelství s Radovanem Krejčířem i čase stráveném v cele předběžného zadržení. 

Přátelé z podsvětí

Oblíbený český miliardář Richard Chlad se nedávno pro eXtra.cz rozpovídal o tom, že chystá knihu. V té se mohou čtenáři těšit na spoustu historek z českých devadesátek, kterých má podnikatel pořádnou zásobu. Vše nebude ale jen veselé, objeví se v ní i pár temných okamžiků.

Lidí z "českého podsvětí", s nimiž se za svůj život setkal, se neobává. "Já si ani nemyslím, že by to byli vyloženě lidi z podsvětí. Pro mě jsou to zaprvé vždy kamarádi, zadruhé jsou to podnikatelé, a pokud přežili, tak jsou i úspěšní podnikatelé," řekl eXtra. cz Richard Chlad o svých známostech všeho druhu. "Některé věci jsem radši z paměti vytěsnil. Rozhodně nebudu nic dedukovat, popisovat a řešit, co jsem slyšel z nějakých drbů z doslechu," doplnil v rozhovoru.

Právě kvůli svým známostem se Richard Chlad musel mnohokrát dostavit k policejním výslechům, kde dle svých slov strávil doslova desítky hodin. Dokonce mu několikrát hrozilo i vězení. "Musím říct, že jedno období bylo takové hodně divoké, to bylo ohledně Radovana Krejčíře," svěřil se Chlad.


Výslechy i CPZ

Toto období trvalo až do doby, než policie zjistila, že neměl s Radovanem Krejčířem podnikatelsky nic společného. "Nicméně jsme si pak z toho dělali srandu, protože jsem pravidelně v období kolem Mikuláše odjížděl do Thajska nebo někam do teplých krajin. Ta strategie policie kolem 5. prosince byla posbírat všechny, na koho se potřebovali nějak dostat," vysvětlil podnikatel.

Policie podle Richarda Chlada věděla, že se jedná o otce nebo matky. "Když tyhle lidi kolem Vánoc naházeli do vazby, tak bylo jisté, že dříve než po Novém roce nevylezou. Takže přes vánoční prázdniny všichni odjeli pryč, aby neskončili na vazbě. Jednu dobu to byla taková móda, že když jste někomu chtěli opravdu zkazit Vánoce, tak stačilo jenom v pět nebo ve tři ráno zabušit na dveře a následně ty lidi odvézt do kriminálu," popsal Richard policejní praktiky.

Rozhovor s Richardem Chladem si můžete pustit zde:

Když nechtěl absolvovat psychický nátlak vyšetřovatelů, sbalil si miliardář kufry a odletěl do teplých krajů, aby se vyhnul nepohodlí vazební věznice. I přesto si tím za svou kariéru párkrát prošel. "Za svůj život jsem byl asi třikrát v cele předběžného zadržení a jako úplně sranda to nebyla, ale jak říkám, člověk je odolný a vydrží všechno a musí si projít vším, " svěřil se v rozhovoru. Obviněn ale nakonec nikdy nebyl, vždy měl prý status svědka. Podle Chlada byl i o tyto zkušenosti jeho život hned zajímavější.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy