Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Temná minulost Iron Mana: Robert Downey Jr. do toho spadl už v 8 letech

Robert Downey Jr
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
zajímavost

Jeden z nejoblíbenějších a nejlépe placených herců Hollywoodu Rober Downey Jr. (56) srdce svých fanoušků získal zejména rolí Iron Mana, pro kterou byl svou osobností jako stvořený. Sebevědomý herecký sexsymbol má ale za sebou velmi temnou minulost. Léta bojoval se závislostí na drogách, kterými byl obklopený od dětství. K marihuaně se podle CNN dostal v šesti letech, drogově závislým se stal o dva roky později.

Představitel filmového Iron Mana, sebevědomý herecký sexsymbol, milující manžel a otec, ale také jeden z největších potížistů Hollywoodu s oblibou drog a alkoholu - to všechno je a byl Robert Downey Jr.

Velkou část své filmové kariéry patřil Robert mezi nespolehlivé herce, často byl na place zdrogovaný a štáb nevěděl, zda se kolikrát vůbec na natáčení dostaví. Za držení drog byl také několikrát zatčen.

Drogami byl obklopený od dětství

Obklopený drogami byl herec již od samotného dětství. Jeho otec, filmař Robert Downey Sr., byl na drogách závislý, a právě kvůli němu měl malý Robert kouřit marihuanu již od šesti let, o dva roky později se stal na drogách závislý. Léta také holdoval alkoholu, bez kterého nemohl usnout. Postupem času měl problémy se zákonem, ale také utíkal z léčeben.

I přes všechny životní peripetie se nakonec dokázal odrazit ode dna, když mu byla v roce 2008 nabídnuta právě role Iron Mana. Stal se nejen jedním z nejoblíbenějších, ale také nejlépe placených herců - od roku 2021 se jeho čisté jmění odhaduje na 300 milionů dolarů.

Ke své minulosti se podle svých dlov vracet nechce, myslí si, že jeho kariérní úspěchy jsou mnohem zajímavější, než právě doby, kdy o sobě často nevěděl a byl tzv. černou ovcí na filmovém place.

Související články

Další články