Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Naše znamení zvěrokruhu, známé také jako sluneční znamení, je nám dáno měsícem a dnem, ve který jsme poprvé spatřili světlo světa. Ať už na sílu znamení zvěrokruhu věříte nebo ne, můžete se podívat na charakteristické rysy jednotlivých znamení a zamyslet se, zda některé z nich na vaši osobnost náhodou nesedí.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Lidé narození ve znamení Kozoroha bývají vnitřně silní, přemýšliví až zádumčiví. Neradi se nudí a svůj den nechtějí žít naprázdno. Často se vrhají do manuální práce, která jim dává pocit svobody. Kozorozi touží po velké lásce, ale navenek jsou zdrženliví a ostýchavý. Aby se více otevřeli, potřebují si budovat důvěru.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnář je vzdušné znamení, ne nadarmo si většinou vodnáři létají v oblacích. Jsou moudří, ale ve své pravdě někdy neústupní a příliš tvrdohlaví. Jsou to všestranní lidé nadaní kreativitou. Nadevše si cenní přátelství a solidarity. V lásce jsou zdrženliví a postupují po malých krůčcích. Při hluboké lásce jsou ale věrní, vášniví a romantičtí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou ti nejcitlivější lidé, jaké můžete potkat. Při psychické pohodě jsou veselé, spokojené a šťastné. Cítí se však nesví pokud v okolí vládne špatná nálada. V tu chvíli bývají nervózní a plné nenávisti. Rády pečují o ostatní a nemají problém navázat rychlá přátelství. Pokud se zamilují, bývají na svém protějšku závislé.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Lidé narození ve znamení Berana potřebují být neustále v centru dění. Nesrovnají se s nespravedlností a bojují za nezávislost. Jsou stateční, odvážní a organizačně schopní. Bývají ale dost sobečtí a nepřijímají rady od okolí. V lásce jsou ti dominantnější, dokáží být ale velice citliví a zranitelní. Jestliže se zamilují, jdou bezhlavě za svým srdcem a city.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci jsou všeobecně šetřiví lidé. Mají totiž rádi pevnou půdu pod nohama a nestrpí nejistotu. Jsou rozhodní a činní. Své nahromaděné jmění si ale umí užívat, protože si cení přepychu a krásných věcí. Býci jsou navíc považování za smyslné milence. Nesnesou nevěru, nikdy neodpouští. Když se zamilují, bývají majetničtí.

Blíženec (22. 5. – 21. 6.)

Lidé narození v Blíženci mají přirozený zájem o vše možné. Rádi se učí novým věcem a především se zaměřují na studium problémů, které vidí kolem sebe. Jejich přednostmi jsou energie, síla, nápaditost, tvůrčí a organizační schopnosti. Lehce se seznamují s novými lidmi, které dokáží oslnit svým nenuceným chováním a fantazií. Ve vztazích hledají klid a vyrovnanost.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci se řadí mezi rozporuplná znamení. Překypují emocemi v kombinaci s praktickým přístupem k životu. Často ale díky tomu bývají podráždění a náladoví. Mezi jejich slabší stránky patří váhavost a zádumčivost. V lásce jsou romantičtí, citliví, milí a pozorní.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou ze své podstaty ochranáři a vůdci. Mezi jejich silné stránky patří příjemné vystupování, inteligence, vytrvalost a cílevědomost. Od druhých vyžadují úctu a oddanost. Bývají zábavnými a příjemnými společníky. Lásku i přátele si ale vybírají uváženě. Věří v magickou lásku, ale často dokáží být také ješitní.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny se vyznačují svojí systematičností. Milují pořádek, čistotu a dokonalost. Mají smysl pro umění. Často podléhají pocitům méněcennosti. V lásce touží po dokonalosti, hledají upřímný a hluboký vztah. Při výběru partnera jsou náročné a vybírají si obezřetně. Umí hluboce milovat, pokud ale partner není podle jejich představ, zahrnou ho vlnou kritiky.

Váha (23. 9. – 23. 10.)

Váhy se snaží nejenom ve svém jednání, ale i v jednání ostatních nalézt rovnováhu. Nemají rádi pře a snaží se je všemi možnými způsoby urovnat. Často bývají přehnaně sebevědomé a ješitné. Milují zaběhlý řád, svobodu a klidná místa. Bojí se samoty. Touží po harmonickém vztahu, ve kterém zúročí svou zodpovědnost, citlivost a lásku. Nevěru neodpouští.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři mají ze všech znamení nejhorší pověst. Jsou to často lidé velmi emocionální, kteří vše berou neuvěřitelně vážně. Jejich chování je často extrémní. Od hluboké lásky až po neskonalou nenávist. Umí být zábavní, přátelští, ale také zamlklí a chladní. Jsou vášniví milenci, což sebou přináší světlé i stinné stránky. Dokáží vás zahrnout láskou, ale není jim cizí ani žárlivost, nenávist, intriky a msty.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou silní a energičtí jedinci. Mají veselou, ale mnohdy nevyzpytatelnou povahu. Vynikají svým idealismem a upřímností. Dokáží se rychle nadchnout a pro své sny udělat maximum. Nejdůležitější je pro ně svoboda. Díky své upřímnosti bývají často obviňování z nedostatku taktu. Jsou dobrosrdečnými a štědrými partnery. Ve vztahu jsou upřímní a vstřícní, ale dokáží být žárliví, podezíraví a nestálí.

Články