Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zlatá maska je zábavná show z produkce TV Prima. Jde o obdobu The Masked Singer, která sklízí v zahraničí úspěchy. Tým detektivů v ní má za úkol vypátrat, jaká celebrita se skrývá pod tajemnou maskou. Pořad vysílala TV Prima každou neděli v hlavním vysílacím čase od 20:15. Na začátku října došlo k posunutí pořadu v programovém schématu a Zlatá maska běžela na Primě od 21:25 (po premiérovém dílu Poldy Finále běželo na TV Prima 8. listopadu 2020. Celkovou vítězkou se stala slovenská herečka Lucia Siposová, která soutěžila v masce Bubáka.

Kdo se skrývá pod maskou?

Zamaskovaných bylo celkem 12 Čechů a Slováků, po šesti z každé země. Aby detektivové mohli rozklíčovat, kdo je kdo, museli lidé v maskách například zpívat.

 • Zlatá maska 6. září 2020
 • Hned v prvním kole zabodoval detektiv Michal Hudák který pod maskou Krokouše poznal bez váhání šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha

  • Zlatá maska 13. září 2020
  • Ve druhém kole se diváci museli rozloučit s maskou zlatého Lva Mezi trojici detektivů, kterou tvoří Michal Hudák, Jakub Prachař a Libor Bouček, poprvé usedla zpěvačka Celeste Buckingham Tentokrát si ani jeden z detektivů (alias porotců) netipl správně, kdo se pod maskou Lva ukrývá. Pod maskou se k překvapení všech ukrýval herec a moderátor Maroš Kramár

   • Zlatá maska 20. září 2020
   • Ve třetím kole se diváci rozloučili s maskou Jednorožce, pod kterou se se ukrývala česká zpěvačka, herečka a dabérka Eva Burešová Předvedla píseň Chandelier od australské zpěvačky Sia.

    • Zlatá maska 27. září 2020
    • Ve čtvrtém kole museli dát diváci sbohem masce Pandy, pod kterou se ukrýval bojovník MMA Karlos Vémola který předvedl Deti stratenej generácie, kterou v originále nazpíval Rytmus feat. Ego. Sledovanost pořadu šla prudce dolů. Zatímco první kolo si nenechalo v ČR ujít 780 tisíc diváků, čtvrté kolo už sledovalo pouhých 416 tisíc diváků. Na Slovensku je pokles ještě dramatičtější. Ke sledování prvního kola usedlo k televizním obrazovkám 508 tisíc diváků, čtvrté kolo už zajímalo jen 195 000 diváků.

     • Zlatá maska 4. října 2020
     • Od října došlo k posunutí Zlaté masky v programovém schématu. V ČR už neběží v hlavním vysílacím čase, ale až ve 21:25. Zlatá maska uvolnila prostor premiéře čtvrté řady seriálu Polda. Na Slovensku, kde Zlatá maska běží na programu JOJ, už jej nenajdou diváci v programu v neděli od 20:35, ale v sobotu od 21:30.

      • Zlatá maska 11. října 2020
      • V šestém kole opustila Zlatou masku Zmrzlina ve které se ukrývala slovenská zpěvačka Sisa Lelkes Sklovská Nikdo z porotců ji netipoval.

       • Zlatá maska 18. října 2020
       • V sedmém kole opustil show Ufoun pod kterou se skrýval zpěvák David Kraus Zatímco velká část českých diváků to tušila, většina těch slovenských vůbec netuší, o koho se jedná.

        • Zlatá maska 25. října 2020
        • V osmém kole se diváci museli rozloučit s maskou Králíka pod kterou se ukrýval slovenský herec Ľuboš Kostelný který si zahrál ve filmech, jako je třeba Všechno nebo nic s Klárou Issovou a Táňou Pauhofovou O rodičích a dětech nebo také Rebelové a 3 sezóny v pekle Jeho tvář můžete také vidět v novém snímku Příliš osobní známost.

         • Zlatá maska 1. listopadu 2020 semifinále
         • Deváté kolo bylo semifinálové. Show opustila Chobotnička pod jejíž maskou se ukrývala česká zpěvačka Ilona Csáková

          • Zlatá maska 8. listopadu 2020 finále
          • Desáté kolo Zlaté masky bylo finálové. Vítězem se stala slovenská herečka Lucia Siposová která vystupovala pod maskou Bubáka. Ve finále předvedla songy Arabela od Dary Rolins a Bad, Black or White a Beat It od Michaela Jacksona

           Ve finálovém večeru byly odhaleny zbývající masky. Na druhém místě skončil česká zpěvák a herec David Gránský který vystupoval jako Robot. Ve finále předvedl songy Can't Stop the Feeling!, který v originále zpívá Justin Timberlake a Skyfall od Adele.

           Na třetím místě se umístil slovenský hudebník Ondrej Kandráč který soutěžil v masce Páva. Divákům předvedl píseň Dám dělovou ránu od Karla Gotta.

           Tým detektivů na stopě

           V týmu detektivů se vystřídají známé osobnosti jako například Jiřina Bohdalová Jakub Prachař Michal Hudák Celeste Buckingham Libor Bouček či Marta Jandová V každém díle budou detektivové celkem čtyři, přičemž v každém díle jimi budou Jakub Prachař a Michal Hudák. Další detektivové se budou točit. Detektivové budou komentovat předvedené výkony 12 soutěžících.

           Formát byl již úspěšně odvysílán v několika zemích, jako je například USA, Velká Británie, Bulharsko, Německo nebo Nizozemí. Pořad vzniká ve spolupráci se slovenskou TV JOJ

           Moderování pořadu se ujal Martin Pyco Rausch, který je divákům moc dobře známý jako moderátor několika sérií talentové soutěže Česko Slovensko má talent

           Průběh show Zlatá maska

           Vše je točeno v naprostém utajení a nikdo neví, kdo se za honosnými maskami skrývá. V každém díle se odtajní jedna osobnost, která může pocházet z řad českých a slovenských zpěváků, herců nebo sportovců. Kvůli absolutnímu utajení se pořad natáčí v maďarské metropoli Budapešť. Přesné složení účinkujících znají pouze dva lidé. Například to neví ani generální ředitel TV Prima.

           Lidé v hledišti mají za úkol hodnotit předvedenou show a pěvecký výkon.

           V každém dílu jedna z celebrit vypadne. Teprve pak dojde k jejímu odmaskování a odhalení.

Články