Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Česká herečka a dabérka Zlata Adamovská se narodila 9. března 1959 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Vystudovala Pražskou konzervatoř a k herectví se občas dostala už během studia. Do pevného divadelního angažmá se dostala v Městských divadlech pražských Na počátku 90. let se proslavila rolí zpěvačky Evy Adamové v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe Do diváckého povědomí se dostalu už předtím díky seriálu Sanitka, ve kterém ztvárnila životní partnerku doktora Jandery.

V současnosti jí na televizních obrazovkách můžete vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě kde hraje doktorku Bělu Páleníkovou. Za tuto roli byla několikrát nominována na cenu v anketě TýTý a ANNO.

Na poli dabingu svůj hlas nejčastěji propůjčuje herečce Meryl Streep Dvakrát jí byla udělena Cena Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu (2010 film Pochyby, 2015 minisérie Olive Kitteridgeová).

Osobní život

Jejím prvním manželem byl bývalý hudebník, manažer Vadim Petrov. Poté byla vdaná za spisovatle, moderátora, scénáristu a publicistu Radka Johna se kterým má dvě děti – Barboru a Petra. Od roku 2013 je jejím manželem herec a kolega Petr Štěpánek

Články