Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Český šéfkuchař a moderátor televizních pořadů Zdeněk Pohlreich se narodil 10. dubna 1957 v Praze.

Moderátor pořadů na TV Prima

Kariéra

V roce 2021 bude moderovat pořad First Dates což je nová seznamovací reality show TV Prima

V února 2020 začal moderovat na TV Prima pořad Superšéf – 24 hodin do pekla a zpět ve kterém během neuvěřitelných 24 hodin dával do pořádku restaurace, které už nevěděly kudy kam.

Televize Prima na něj znovu vsadila i na podzim 2020, kdy se stal moderátorem zbrusu nového pořadu Šéfem za pár minut ve kterém spojil síly s cukrářkou Ivetou Fabešovou

Jiskrnou inteligencí a sarkastickým humorem oplývající šéfkuchař Zdeněk Pohlreich nezvládl přijímačky na střední školu, proto šel do učení na kuchaře. Vaření ho ale původně vůbec nebavilo. Po vyučení pracoval v pražském hotelu Stop. Těsně před sametovou revolucí emigroval. Uvažovat o emigraci začal ale už mnohem dříve. Na přelomu 70. a 80. let byl členem reprezentačního baseballového týmu Československé republiky. Po zájezdu do Holandska začal mít zaječí úmysly. V roce 1986 se k emigraci rozhodl a o tři roky později ji realizoval.

V Holandsku strávil rok. Následoval přesun do australského Adelaide. V začátcích mu pomáhal jeho strýc. Pracoval jako zástupce šéfkuchaře (tzv. sous chef) v restauraci La Guillotine. Později povýšil na šéfkuchaře. Po návratu z emigrace šéfoval kuchyním i v Praze v hotelu Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS nebo Marriott. P

Provozuje luxusní restaurace Café Imperial a Divinis, bistro Next Door by Imperial a mobilní restauraci Wheels. Café Imperial je podnik ve stylu prvorepublikových Grand Café. Divinis Ristorante je podnik vedený v italském duchu, od nábytku přes pokrmy a víno. Učí na Střední škole gastronomické a hotelové (SŠGH) v Praze.

Šéfkuchařské Prostřeno

Na přelomu srpna a září 2020 byl jedním z účastníků Šéfkuchařského Prostřeno! na TV Prima

Osobní život

V roce 2011 se podruhé oženil, u Bodamského jezera si vzal přítelkyni Zdeňku Má syna Jana.

Články