Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Český herec Zdeněk Podhůrský se narodil 21. března 1959 v Praze. Zahrál si například Černého prince v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločku ve snímku Černí baroni

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Zdeněk Podhůrský vystudoval stavební průmyslovku a poté se mu podařilo dostat na pražskou DAMU. Po jejím zdárném absolvování vystřídal několik divadelních angažmá, postupně se začal objevovat v televizních inscenacích a filmech.

Diváci jej mohli vidět na prknech Divadla Kalich, kde si zahrál v několika muzikálech: Jack Rozparovač (Ďábel), Robin Hood (Šerif z Nottinghamu), Krysař (Osud) či Johanka z Arku. Působil také v Divadelní společnosti Anife Vyskočilové, kde hrál ve francouzské konverzační komedii Oskar.

Zdeněk Podhůrský je známý také kvůli dabingu a moderování. Úlohu moderátora si poprvé vyzkoušel v roce 2004, když uváděl vědomostní soutěž Pálí vám to?! na TV Nova Kromě televizních pořadů uvádí také různé firemní a prestižní akce.

V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host V rozhovoru se například svěřil, že na Nově moderoval s životem v troskách a pod prášky

Články