Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zdeněk K. je údajný žhář z Bohumína. Je podezřelý z úmyslného založení požáru v 11. patře panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně na Karvinsku. Požár vypukl před šestou hodinou večerní a vyžádal si 11 obětí. V bytě zemřelo šest lidí, včetně tří dětí. Dalších pět lidí zemřelo poté, co se před ohněm snažili zachránit skokem z okna. V bytě se konala rodinná oslava.

Na rodinnou oslavu měl čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. dorazit bez pozvání. V bytě jeho syna Lukáše žila i jeho bývalá manželka, Zdeněk měl údajně přijít s úmyslem zabíjet. Motivem jeho činu měly být rodinné spory. Vzal si s sebou láhev, ve které byl benzin. Pro ten si zajel krátce předtím na čerpací stanici. Část hořlavé látky nalil do bytu (někdo mu měl otevřít, aniž se přesvědčil o koho se jedná), zbytkem polil vchodové dveře, které pak zapálil. Kvůli přítomnosti benzínu postupoval požár extrémně rychle.

Zdeněk K. pak z místa činu ihned odešel. Podle výpovědí svědků sám Zdeněk křičel, že požár založil. Policii měl také říci, že se poté chtěl zabít v autě.

V bytě měla být jeho bývalá manželka, syn s partnerkou i jeho vnuk. Zdeněk K. byl obviněn z vraždy a obecného ohrožení v nejpřísnějších odstavcích. U soudu by mohl dostat výjimečný trest, ve hře je i doživotí V úterý 11. srpna byl obviněný muž soudcem Okresního soudu Karviná vzat do vazby. O vazbu žádal dozorující státní zástupce Michal Król.

Kriminální minulost Zdeňka K.

Zdeněk K. byl podle svého okolí dlužník, tyran a ochlasta Řadu problému měl už v minulosti. Má už čtyři záznamy v trestním rejstříku, údajně kvůli vyhrožování.

Zdeňka mnoho lidí zná jako agresivního člověka. Už v minulosti měl totiž údajně problémy s alkoholem a byl zadlužený. Před několika lety si koupil dům v Dolní Lutyni, který ale nakonec prodal. Zlomovým bodem v jeho životě byla pravděpodobně smrt jeho prvního syna kterého v roce 2005 srazil vlak.

Články