Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dvouměsíční chlapeček z Přelouče se stal obětí vraždy. Miminko umlátil jeho otčím Robert N. a následující den pak spolu s partnerkou, matkou chlapečka Sašou S. hodili tělo dítěte do mokřadu za Přeloučí.

Otčím zavraždil chlapečka kvůli pláči

Roberta N., kterému bylo v době spáchání krutého činu 28 let, zadrželi policisté z Pardubického kraje Muž podezřelý z vraždy miminka pochází z Rumunska skončil ve vazbě a hrozí mu až výjimečný trest.

Robert N. se při výslechu přiznal, že chlapečka bil pěstmi a někdy i tím, co měl zrovna po ruce. Rozčiloval jej chlapečkův pláč, který neuměl utišit jinak, než za použití násilí. Jeho partnerka, které v té době bylo 19 let, v době spáchání vraždy spala v alkoholovém opojení. Když se druhý den ráno probudila, dozvěděla se, že její chlapeček už nežije. Tělíčko umístili do kočárku, který pak odhodili do mokřadu.

Matku dítěte zadržela policie jako první

Matka dítěte byla dopadena policisty jako první. Policisté ji zadrželi v pozdní večerních hodinách nedaleko centra Přelouče, kde se ukrývala u jedné ze svých kamarádek. Nejprve nechtěla za žádnou cenu spolupracovat, nakonec se ale rozpovídala a prozradila policistům, co se stalo a kde se ukrývá její přítel. Schoval se na dvoře jednoho z blízkých domů, kde jej také policie dopadla Policii pak sama dovedla i k mokřadu, kam s Robertem tělo chlapečka hodila.

"Již z prvotního ohledání tělíčka chlapce bylo zřejmé, že zemřel násilnou smrtí v důsledku jednání cizí osoby, což potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy," uvedla mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

"Muž byl obviněn pro zvlášť závažný zločin vraždy na dítěti mladším 15 let a kriminalisté dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce akceptoval. Muž je v případě uznání viny ohrožen trestní sazbou od 15 do 20 let, případně trestem výjimečným," uvedla mluvčí.

Saša má ještě roční holčičku, přičemž Robert nebyl otcem ani jednoho z dětí. Všichni žili společně u jejích rodičů. Když začalo být podezřelé, že se objevují bez dvouměsíčního chlapečka, začali si vymýšlet, že je u lékaře. Pravda však nakonec vyplavala na povrch.

Podle svědkyně to bylo jinak

Svědkyně z okolí rodiny webu eXtra.cz pod podmínkou zachování anonymity, prozradila, že o pití matka dítěte lhala. Ve skutečnosti problémy nikdy neměla a všemu měla přihlížet naprosto střízlivá Malého chlapečka měla sama týrat a nechávat brečet na půdě.

Články