Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Slovenská herečka Yvetta Blanarovičová se narodila 24. září 1963 v Bojnici. Proslavila se například rolí nezbedného čerta v dvoudílné pohádce Princezna ze mlejna a Princezna ze mlejna 2.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Yvetta Blanarovičová studovala operní zpěv a hru na housle na státní konzervatoři v Žilině a následně absolvovala hudebně-dramatický obor na státní konzervatoři v Praze. Poté působila například na prknech Realistického divadla v Praze, Národního divadla nebo divadla Imaginace, u něhož patřila mezi zakládající členy.

Jejím filmovým debutem byl film Prázdniny režiséra Ivana Balaďi Následně se objevila v mnoha dalších filmech, televizních inscenacích a seriálech. Mezi její nejznámější filmové role patří postava mladé čarodějnice Černavy z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci režiséra Zdeňka Trošky a postava čerta z dvoudílné pohádky stejnojmenného režiséra Princezna ze mlejna a Princezna ze mlejna 2-2. Její nejznámější seriálovou rolí je postava Zuzany z televizního seriálu Pojišťovna štěstí Pravidelně také hostovala v zábavním televizním pořadu Dobroty režiséra Jiřího Adamce

Prosadila se i jako zpěvačka, a to převážně v muzikálu. Zpívala například v muzikálech Carmen, Angelika, Kočky, Mata Hari. Za muzikálovou roli My Fair Lady získala Cenu Thálie Založila občanské sdružení La Sophia které se svými charitativními činnostmi věnuje pomoci opuštěným dětem, sociálně znevýhodněným dětem či dětem s handicapem.

V roce 2020 byla hostem pořadu Extra Host V rozhovoru prozradila svůj tajný recept, díky kterému to vypadá, že nestárne

Osobní život

Narodila se v Bojnici na Slovensku. Její matka pracovala jako zdravotní sestra, její otec byl muzikant a zpěvák. Vyrůstala se svými dvěma bratry. Od svého otce má ještě jednu sestru.

Ve svých 23 letech se provdala za režiséra a herce Pavla Tomana a z tohoto manželství se narodil její jediný syn Matyáš. Po deseti letech však tento vztah skončil.

Syn Matyáš se pohybuje v oblasti obchodu, marketingu a reklamy. Její sestra Saša vystudovala dvě vysoké školy, vlastní agenturu a pracuje jako výkonná producentka v televizi a také u filmu.

Profily na sociálních sítích

Články