Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Willard Christopher „Will“ Smith, Jr. je americký oscarový herec, producent a rapper narozený 25. září 1968 ve Philadelphii (USA). V roce 2022 získal Oscara za hlavní roli ve snímku Král Richard: Zrození šampiónek.

V hudební branži používá pseudonym The Fresh Prince, na sólové dráze pak jméno Will Smith.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Narodil se jako druhé dítě ze čtyř manželům Caroline a Willardovi Smithovým. Otec byl majitelem chladírenské společnosti. V dětství získal přezdívku Princ, protože přirozeného šarmu dokázal využíval k tomu, aby se dostával z problémů, do nichž zabředl.

Jako nadaný začínající umělec se na jedné party setkal s Jeffem Townesem a nedlouho poté začali spolupracovat. Jako populární duo si vydělali hodně peněz, za které si pořídili domy, auta i klenoty.

Chtěl ovšem zažít i něco nového, což se mu podařilo, když poznal Bennyho Medinu. Ten přišel s myšlenkou seriálu založeném na Smithově životě. Jemu se tato myšlenka zalíbila a v roce 1990 ji začali realizovat. Zápletka byla jednoduchá, hlavní hrdina hrál sám sebe.

Seriál trval šest sezon, během nichž se začal pravidelně objevovat i ve filmech. Přelomový úspěch přišel v roce 1995 se snímkem Mizerové, čímž začaly jeho hvězdné roky. V současnosti je jedním z nejvýdělečnějších hollywoodských herců.

Co se hudby týče - celkem prodal okolo 20 milionů kusů alb a nahrál dva "number-one" hity. Je několikanásobným držitelem Grammy.

Osobní život

Jeho první manželkou byla v letech 1992 až 1995 Sheree Zampino. Z tohoto vztahu pochází jeho prvorozený syn Willard "Trey" Christopher Smith III (narozen 1992).

Od roku 1997 je ženatý s herečkou a producentkou Jadou Pinkett Smith. Spolu mají dvě děti, syn se jmenuje Jaden Christopher Syre Smith (narozen 1998) a dcera Willow Camille Reign Smith (narozena 2001).

Články