Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Americká zpěvačka Whitney Houston se narodila 9. srpna 1963 v Newarku v New Jersey. Proslula nejen jako popová, R&B a gospelová zpěvačka, ale též jako herečka či producentka. Navíc byla též textařka a modelka. Zemřela 11. února 2012 ve věku 48 let v Beverly Hills v Kalifornii.

Nejznámější hity

Její otec byl voják a její matka zpěvačka Cissy Houston. Právě její matka Whitney s sebou často brala na své koncerty a několikrát ji vzala i na pódium, kde si spolu zazpívaly.

Svou první nabídku na kontrakt měla dostat už ve 14 letech, tu však musela odmítnout, protože si její matka přála, aby dokončila školu. Její první album vyšlo v roce 1985.

V roce 1992 si vzala jazzového zpěváka Bobbyho Browna a jen o rok později mu porodila dceru Bobbi Kristinu Brown. V manželství s Bobbym setrvala čtrnáct let, jejich vztah byl však plný konfliktů a především drog.

V roce 2002 Whitney po letech popírání otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. V roce 2010 se nechala slyšet, že se svých závislostí zbavila, spekulovalo se ale, že příliš pravdy na tom není. 1. února 2012 byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelovém pokoji. Záchranáři se pokoušeli Whitney 20 minut oživovat, jejich pokusy byly bohužel marné a Whitney byla prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo selhání srdce v důsledku předávkování kokainem

Články