Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Voyo je česká placená služba poskytující filmy, seriály a pořady online. Projekt byl spuštěn v roce 2011 jako bezplatný archiv pořadů z produkce TV Nova a platforma pro živé vysílání původní tvorby a sportovních přenosů. Postupně se však přetvořila na placenou službu po vzoru amerického Netflixu.

Nabídka dostupných pořadů je pravidelně obměňována. Dle provozovatele se jedná o více než 2000 filmů a seriálů. Drtivá většina uvedených titulů je buďto česká, nebo plně či částečně lokalizovaná.

Služba dále poskytuje živé vysílání sportovních kanálů Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Na tomto portálu je také možné sledovat již vzniklé pořady o týden dříve než v klasické televizi.

Historie

Doplňkem archivu bylo od 2011 živé vysílání vybraných sportovních přenosů a předpremiéry původních seriálů. 2013 služba přešla na model měsíčního předplatného za 189 Kč. Videotéka byla postupně doplňována o zahraniční filmy a seriály. Během 2015 do ní byly zařazeny i pořady z produkce slovenské TV Markíza.

2021 byl na Voyo plně přesunut jeden z nejdéle běžících českých seriálů Ordinace v růžové zahradě 2. Účelem tohoto kroku bylo posílit a zatraktivnit nabídku videoportálu. Zároveň zde začaly být uváděny předpremiéry epizod vybraných pořadů TV Nova jako je Ulice nebo Love Island.

Cílem vedení Novy je postupně přilákat až 1 milion předplatitelů, což je však podle názoru některých odborníků předimenzovaný cíl. Konkrétní počet současných předplatitelů není veřejně znám.

Předplatné

Pro sledování pořadů je nutné se na portálu registrovat. Zákazníkům je dostupná týdenní zkušební verze zdarma, po jejím uplynutí je účtována jednotná cena 159 Kč měsíčně.

Voyo Originál

Od 2021 na něm vycházejí originální seriály a celovečerní filmy, které jsou dostupné exkluzivně pouze na této platformě, například:

Oficiální webové stránky


Články