Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Český divadelní herec, režisér a šéf činohry Vojtěch Štěpánek se narodil v roce 1984 v Praze.

Kariéra

V roce 2018 se stal šéfem činohry v Národním divadle moravskoslezském, předtím působil jako ředitel pražského divadla Komedie

Vojtěch Štěpánek vystudoval herectví na Státní konzervatoři v Praze. Během studií se mu dařilo inscenovat vlastní jednoaktovky. Štěpánek je autorem několika divadelních textů (dGenerace, Zastávka na znamení, P.R.S.A., Poslední zhasne...).

Byl úzce spjat se Strašnickým divadlem Stál u jeho vzniku a působil v něm v letech 2005 až 2011, a to jako herec, režisér i člen vedení. Výrazně se podílel na vytvoření vícegeneračního hereckého souboru, který na pražské divadelní scéně slavil úspěchy jak u diváků, tak u kritiků.

Do divadla Komedie přešel v roce 2011, když zvítězil ve výběrovém řízení. Nejprve zde zastával post režiséra od roku 2013 ředitele. Když pražský magistrát neposkytl Komedii finanční dotace a činnost divadla musela být ukončena, ocitl se Štěpánek na nějakou dobu na volné noze. Od roku 2018 zastává pozici uměleckého šéfa v Národním divadle moravskoslezském.

Osobní život

Od roku 2016 je partnerem české herečky Kristýny Leichtové která je známá ze seriálů Comeback nebo Ohnivý kuře Na sklonku léta 2018 se stali rodiči dcery Dorotky V lednu 2020 Leichtová prozradila, že Dorotka bude mít sourozence Na Instagramu se pochlubila i fotkou z ultrazvuku.

Články