Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Český herec Vojta Kotek, rodným jménem Vojtěch Kotek, se narodil 8. ledna 1988 v Praze

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Pochází z divadelní rodiny. Jeho otec Václav Kotek hraje v Divadle Járy Cimrmana. Matka studovala produkci na DAMU. Mimo herectví se Vojta odmalička věnuje dabingu a moderování. V roce 2015 debutoval jako režisér s filmem Padesátka

Jeho nejznámější dabingová role je Harry Potter Občasně ho můžete slyšet v nahrávkách Spejbla a Hurvínka. Jeho divadelní zkušenosti kromě Divadla Járy Cimrmana kde debutoval ve hře Vražda v salonním coupé v roli praktikanta Hlaváčka, nejsou rozhodně zanedbatelné. Zahrál si také třeba ve Stavovském divadle v představení Mistr a Markétka, v Národním divadle ve hře Maryša a v divadle Globe vystupoval v představení Richard III.

Proslavil se v roce 2004 díky filmu Karla Janáka Snowboarďáci který o rok později následovali Rafťáci

V koprodukční minisérii Marie Terezie se blýskl rolí Františka Štěpána Lotrinského.

Ve filmu Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka (2019) hraje právního zástupce Bendu. Nechybí ani v komedii Vlastníci (2019) režiséra a scenáristy Jiřího Havelky.

Osobní život

Chodil s herečkou Terezou Voříškovou s herečkou Berenikou Kohoutovou s vizážistkou Adrianou Trpkovič, s tanečnicí Jessicou Monteiro či s moderátorkou VIP zpráv Markétou Křivánkovou

Po několika neúspěšných vztazích se rozhodl strávit nějaký ten čas bez partnerky Kromě řady filmových a televizních projektů se věnuje i své kapele, kterou s kamarády z dětství založil jen tak pro zábavu.

Články