Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Český herec, hudebník a dabér Vojtěch Dyk se narodil 23. července 1985 v Praze.

Nejznámější filmy

Kariéra

Vojta Dyk zpíval už od sedmi let ve sboru Pueri gaudentes, navštěvoval také lidovou školu umění v pražských Holešovicích a studoval hru na housle a později i klavír.

První zkušenosti s herectvím získal v patnácti letech, kdy dostal nabídku hrát v amatérském Divadle Radar. Když úspěšně odmaturoval na gymnáziu, rozhodl se studovat herectví na DAMU kam už předtím zamířilo mnoho jeho přátel a kolegů z Divadla Radar.

Už když začínal studovat na DAMU hrál na několika divadelních scénách (například Divadlo v Dlouhé, Divadlo Ta Fantastika či A Studio Rubín) a byl členem několika kapel. Jeho kariéra je úzce spjata s multifunkčním holešovickým divadlem La Fabrika.

K popularitě mu dopomohlo hraní v seriálech (například Letiště a Velmi křehké vztahy Objevil se také v několika českých pohádkách, například ve Třech životech Jiřího Stracha. Lví díl na vzestupu jeho hvězdy mělo vystupování s kapelou Nightwork. Vojtěch Dyk byl frontman této hudební kapely. Ve skupině Nightwork, která byla aktivní v letech 2006 až 2013, byli spolu s ním Jakub Prachař Jan Maxián a František Soukup

Nejznámější hity

Vojta Dyk byl také zpěvákem brněnského swingového orchestru B-Side Band. V roce 2009 začal spolupracovat s Michalem Horáčkem a vznikl z toho Lyrikál Kudykam

Vedle pěvecké kariéry nezanedbával ani kariéru hereckou. Zahrál si ve filmu Andrey Sedláčkové Rytmus v patách který vznikl podle předlohy Josefa Škvoreckého. Dyk ztvárnil roli mladého saxofonisty Dannyho Smiřického. Do povědomí diváků se zapsal také filmem Ženy v pokušení, ve kterém si zahrál mladého záletníka. Pro tento filmu natočil také se skupinou Nightwork píseň Slunce v duši V roce 2013 pak ztvárnil Vojtu ve filmu Revival režisérky Alice Nellis.

Vojtěch Dyk je držitelem několika ocenění. V roce 2010 získal v anketě TýTý 2. místo v kategorii zpěvák. V roce 2011 vyhrál v Hudebních cenách Óčka kategorii Zpěvák roku a v roce 2012 získal Cenu Anděl v kategorii zpěvák roku za album Live at La Fabrika (B-Side Band).

Vojta Dyk se proslavil také jako porotce show The Voice

V roce 2018 vydal audioknihu Svatební cesta do Jiljí, kterou namluvil společně se svou partnerkou Tatianou Vilhelmovou

Osobní život

S herečkou Tatianou Vilhelmovou má syna Aloise Dyka Tatiana Vilhelmová je jeho dlouholetou životní partnerkou a 1. května 2019 si řekli své ano jejich svatební obřad proběhl v naprostém utajení. Herečka od té doby užívá jméno Tatiana Dyková.

Články